Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Obývací a dětský pokoj

zobrazit galerii

 

 

V loňském roce jsme s manželkou Růženou Kratochvílovou navrhovali dětský a obývací pokoj pro rodinný domek v Nemanicích. Manželé mají dvě děti, dívku a mladšího chlapce.

 

Zatímco slečna si nejraději v koutku čte, chlapec miluje baseball, modely a zbraně. Učit se musí spolu, dále ale mají relativní soukromí. V obývacím pokoji jsme museli řešit problém kam s velikou knihovnou (není na obrázku), potřeby všech členů domácnosti a výzvu investora na nové pojetí a využití pokojů. Měl jsem s tím těžkou hlavu a mnoho nového mne v poměrně malých prostorách nenapadalo. Jinak tomu bylo u mojí manželky. Hýřila nápady a investory nadchla. Výsledky můžete posoudit sami.

 

V obývacím pokoji jsme použili bukové spárovky různých tlouštěk a upravili je matnými oleji Osmo. Původní prkenná podlaha zůstala zachována.

 

Dále jsme museli upravit elektroinstalaci, šachtu na kabely za televizi a samozřejmě se malovalo. Dětský pokoj je v kombinaci různých desek z lamina. Potom již zbývalo nalepit v dětském pokoji tapetu, pověsit na nové tyče záclony a bylo hotovo. Na závěr manželka pověsila obrazy, které do tohoto interiéru namalovala.

 

Hotovo ale nebylo, po roce jsme dodělávali nové stolky, se starými to už nemohli vydržet. Stolky jsou pod sebe zasouvací a tím i praktické, v malém prostoru zbytečně místo nezabírají.

 

Kombinace skla a masivního buku je elegantní ale i praktická.

20.01.2013

Štítky: