Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Kuchyně v Novohradských horách

zobrazit galerii

 

Do krásně zrekonstruované chalupy, jsme vyrobili kuchyň, která respektovala představy majitelů o starém stylu, porcelánových úchytkách apod., ale měla všechnypřednosti, které nové kuchyně musejí mít.

10.10.2023

Štítky:

Ubytování v klášteře

zobrazit galerii

 

Po úspěšné realizaci kaple na Lomečku (tedy správně v Lomci u Vodňan) jsme byli osloveni, zda bychom nezařídili sedm pokojíků a společenskou místnost pro ubytování návštěvníků a poutníků tohoto krásného místa.  Prohledali jsme s manželkou nevyužívané prostory a vybrali starý a někdo dost poničený nábytek. Postupně jsme jej v dílně  truhlářsky opravili a udělali povrchové úpravy. Stoly, židle a válendy jsou z původního inventáře. Na dubové police ve výklencích jsme použili staré dřevěné obložení, které zde bývalo .Matrace jsme samozřejmně pořídili nové. Barevné sladění, doplnění oměleckými díly, aby pokojíky byly nejen praktické, ale také krásné za to vděčíme  Rose Kratochvílové, která ma imořádný cit nejen pro detail, ale i pro to, který detail kam použít, aby výsledek byl dokonalý. Podle ohlasů se nám to snad podařilo. Můžete se přijet podívat i Vy :-)

31.07.2023

Štítky:
  • nejsou přiřazeny žádné štítky

Pokoj, který není dětský

zobrazit galerii

 

V našich končinách se spíše používá název "dětský pokoj" i když v něm vegetí teenager. Ten má ale jinou představu o využití a designu pro své království. V tomto pokoji jsme spolupracovali se zámečnictvím Petr Böhm, který nám připravil kovové prvky, ty jsou ošetřeny práškovou barvou. Dalším spolupracovníkem bylo čalounictví Ludmila Petrová. Zde nám vyrobily opěráky a sedátko do výklenku. Opěráky jsou mírně naklopené pro pohodlí, ale to je pro všechny složitější. Stejně tak napasování jednotlivých částí nábytku do šikmin , které bývají šišaté:-). Při navrhování nábytku do malého pokoje dá hodně přemýšlení co kam umístit, aby to bylo účelné, praktické a krásné. Jaké odstíny barev a materiálů zvolit.  Zakázku jsme předali jako vždy kompletní, včetně obkladů stěn, ledkového podsvícení, svítidel, nápaditých originálních úchytek i ramínek.

11.03.2023

Štítky:

Snídaňový bar

zobrazit galerii

 

Když se ohlásí nějací kamarádi, nebo návštěvy, které potřebují v Českých Budějovicích ubytovat, zajistíme jim ubytování v hotelu Klika, který je na krásném místě v centru města. Přestože je kousek od náměstí, je zde klid a výhled na řeku. A zatím si nikdo si nestěžoval :-) K hotelu patří i svělá restaurace a pro podávání snídaní sloužila soustava polic, skříněk, jakási samoobsluha pro snídaně. Na fotografiích vidíte, že změna byla nutná. Spolu s majitelem jsme vymysleli a realizovali soustavu skříněk, prostě snídaňový bar, který se do vyhlášené restaurace hodí. Jenom s čínským virem nikdo nepočítal a tak snídají všichni doma. Ale nebojte, brzy si budeme moci dát něco dobrého a připít si v restauraci Klika u Slepého ramene.

17.04.2021

Štítky:

Dětský pokoj

zobrazit galerii

 

Dětský pokoj pro kluky nesmí být nudný. A omezit pokoj jen na postel a stůl na učení by nudné bylo. Lezecká stěna, žebřiny, hrazdy, síť na které se dá šplhat nejrůznější schovávačky. Vše osvětlené led diodami. Prostě takový malý ráj. Poprvé jsme spolupracovali s "My dva architekti" a protože spolupráce s nimi byla skvělá, určitě nebyla poslední. Mají dobré nápady a o technických detailech jsme se radili, aby výsledek byl dokonalý. Kombinace překližky, světlého lamina, masivu a ocelových prvků je skvěle vyladěná, ke spokojenosti investora a hlavně pánů kluků.

18.02.2021

Štítky:

Spaní do auta

zobrazit galerii

 

Dnes je kempování hodně rozšířené. Každý nemá k osobnímu autu ještě obytný karavan, nebo celé auto. Proto jsou oblíbené vestavby do menších dodávek, které se dají jednoduše do auta vložit hodně oblíbené. Vestaveb do aut jsme již dělali několik, v různé složitosti a stupně vybavení. Když se ale kolega Jirka Bína rozhodl že vestavbu uděláme do našeho firemního auta, věděl jsem, že to bude precizní a do detailu promyšlené. Dva výsuvné vařiče, mycí silikonový dřez, naklápěcí kanystr s vodou i koš na odpadky. Tyto věci jsou schovány pod dělenou matrací, na které se pohodlně vyspí rodiče s dítětem. Matrace se dá sklopit, vytvoří se stolek a vy můžete u něj posnídat, nebo si zahrát karty když prší. Je tam tolik vychytávek, že je nemohu všechny vyjmenovat. Materiál je většinou překližka upravená přírodními oleji. Nejrůznější šublátka jsou opatřena speciálními zámečky, aby za jízdy nic necvakalo a nevrzalo. Když jsme se snažili dopočítat kolik by vestavba stála dostali jsme se k číslům, která mají pět nul, ale upředu je jednička, nebojte. Záleží na materiálech, velikosti a náročnosti. Je to drahé? Pokud si koupíte auto, které vás stálo milion, kde je vše dokonalé, je dobré nechat si udělat vestavbu, která je také dokonalá. A to naše je. Příspěvek dávám na naše stránky schválně až po sezoně :-)

07.09.2020

Štítky:
  • nejsou přiřazeny žádné štítky

Lomecká kaple

zobrazit galerii

 

Asi málo firem, se může pochlubit, že by navrhovalo a realizovalo vybavení kaple. Nám se to podařilo a ve spolupráci s Růženou Kratochvílovou můžete na obrázcích vidět, jak vše dopadlo. Sestry Františkánky žijí velmi skromně a my jsme se snažili, aby i vybavení kaple bylo jednoduché, prosté, přesto však krásné. Použili jsme netrdiční a moderní materiály. Kov a dřevo. Ocelové profily na oltář, ambon a svatostánek jsou vybroušené, surové a ochráněné lakem. Jasanová spárovka v teplé, medové barvě působí s čalouněním příjemně. Světle šedé čalonění je skvěle spasované. Židle, světla a koberec pod oltářem jsme zakoupili. Svatostánek je podsvícen a jakoby vystupuje blíž k Vám. Součástí realizace byly police, oprava kříže a další výzdoba. Kaple byla posvěcena a sestry říkají, že se zde cítí velmi dobře a příjemně. Tak máme radost. Obrázky jsou i z výroby v naší dílně.

31.05.2020

Štítky:

Kuchyně

zobrazit galerii

 

Na pohled malá, ale velmi prostorná, účelná a funkční. Takovou kuchyní je ta, kterou vidíte na obrázcích. Materiál - hluboce matný neušpinitelný bílý, elegantní povrch, v kombinaci s povrchem dubové desky. Tu jsme použili i na obklad zdi za digestoří. Dobrým detailem jsou i dubové skříňky nad linkou, které s obkladem splývají a nad nimi bílé skříňky v plné hloubce. Kuchyně je součástí obytného prostoru, proto dezén teplého, dřevěného odstínu. Z dubu je i knihovnička z obytné strany. Led osvětlení s regulací v teplé barvě může sloužit i jako příjemné podsvícení. Na závěr jsme vyrobili osvětlení na stopě. Našeho zákazníka, který se do našeho města přistěhoval, jsem se dotazoval, jak na nás přišel. Jeho kolegyni v práci jsme dělali kuchyň a před ní ještě jedné její kamarádce kuchyň, předsíň, postel... Doporučení je nejlepší reklama a je to i naše zpětná vazba. Vyrábíme totiž pro radost.

01.03.2020

Štítky:

Stoly pro výstavu

zobrazit galerii

 

Máme tu čest spolupracovat s "Domem umění a architektury" v Českých Budějovicích. Kdo se o tento obor zajímá ví, že zde bývají ty nejlepší výstavy z oboru v zastoupení prestižních světových architektů a ateliérů z ČR a z celého světa. Poslední výstava je od Portugalských architektů Aires Mateus s názvem Archive.Za stoly, dle plánů tohoto studia jsme dostali pochvalu, což nás těší a zavazuje. Modely nainstalované na přírodní borovici jsou krásné, čisté, jemné, radost pohledět.

Prostřední obrázek je z přípravy na výstavu Berlínského studia AFF Architekten. Obrovské množství práce a materiálu, ale byla to výstava voňavá.

Závěrečné fotky černé stěny a její přípravy jsou z výstavy Chilského architekta Smiljana Radice. Ten s touto výstavou putoval po celém světě. Byl v Tokiu, New Yorku, v Berlíně... Také on nás pochválil, že v ČB je výstava nejkrásněji nainstalovaná a připravená. Tak to jsme asi světoví :-)

20.10.2019

Štítky:

Repase oken

zobrazit galerii

 

Dobří kamarádi, se kterými se znám od dětství mne požádali, zda bychom jim nezrepasovali okna na chalupě. Do těchto prací se nikdo nehrne, jsou náročné na pečlivost, řemeslo a na čas. Jste při nich špinaví jako kominíci, musíte hlídat počasí, aby nebylo moc zima ani moc horko, ale můžete to kamarádům odmítnout?  Na obrázcích je vidět postup prací. Truhlářské vyspravení a vysazení poškozených částí, škrábání, broušení, kytování a zase broušení, napuštění proti včem škůdcům, repase kování, základní nátěr, nové přesklení do kytu a finální nátěry, včetně nátěru kytu, aby nevypadával. Okna byla původně zevnitř bílá a zvenku zelená. Tak bylo dobře barvy zachovat. Pak už jen zbývalo začistit vše kolem špaletových rámů, dát parapety a okna vyčistit. Původní okna jsou zhruba z roku 1930. Tak jsme byli rádi, že je nevyměnili za "plasťáky" a starým oknům jsme vdechli nový život na další desítky let.

05.09.2019

Štítky:

Psací stůl s kontejnerem

zobrazit galerii

 

Kombinace starého a nového. Nová jemná a chladná ocel, sto let staré části masivní dubové skříně. Měli jsme vymyslet a vyrobit psací stůl, aby byl krásný a moderní a byl na něj využit materiál ze staré skříně. Ocelovou konstrukci jsme si nechali svařit a vyrobili kontejner, který má ručně vydlabané úchyty šublat, ale nejmodernější výsuvy a kolečka. Citlivě jsme opravili horní stolovou desku tak, aby když si jí pohladíte na vás promluvila krásná historie lehce vyhlazenými letokruhy. Chválu jsme slyšeli nejen od nového majitele.

28.07.2019

Štítky:

Ze starého nové, aneb na prodej.

zobrazit galerii

 

Již delší dobu se společně s manželkou, výtvarnicí Růženou Kratochvílovou, snažíme vdechnout starým nepotřebným a dosloužilým věcem nový život. Starý a poničený nábytek, ale neopravujeme do původního stavu. Po truhlářských opravách, odstranění nátěrů a podobných radostech, předám opravený nábytek umným, ženským rukám, které dokáží vytvořit vždy něco originálního. Kulatý stolek s původní odlepovací ořechovou dýhou dostal nejenom zvláštní kovovou barvu, navíc je zdoben modrými střípky, které mohou vyvolat třeba vzpomínku na moře, či hvězdnou oblohu. Krásně se doplňuje s opravenými bukovými křesílky. Ta mají nádherný tvar a jsou na sezení velmi příjemná. Opravený nábytek čeká na svého kupce.

09.05.2017

Štítky:

Ořechová, barevná postel

zobrazit galerii

 

Z rodinného ořechu, starého osm let bylo radost dělat. I přes dobu uložení měl větší vlhkost a proto jsme jej nechali dosušit. V zadání bylo, použít všechny barevné tóny, nic nevyhazovat. A tak jsme vybírali a lepili, lepili a vybírali a výsledek vidíte na obrázku. Nádherně zabarvené, živé tóny českého ořechu. Dalším požadavkem bylo, aby postel levitovala, byla nad zemí a nebyly vidět nohy ani podpěry. Podařilo se nám to, protože bočnice jsou dostatečně široké a vstávání ze čtyřiceti osmi centimetrů je pohodlné. Zadní vysoké čelo je mírně naklopené. To je pohodlné a krásné, ale při konstrukčním spoji na ozub (po truhlářsku na cink) nám to přidělávalo trochu vrásky. Ale "cink" je krásný spoj viďte a na posteli se prý krásně spinká. To nás moc těší.

31.12.2016

Štítky:

Oprava historických dveří

zobrazit galerii

 

Několik měsíců jsme postupně opravovali historické dveře. Majitelé chtěli bílou čistou barvu, aby se prostor elegantně rozzářil. Některé zárubně byly hodně poničené a do koupelny jsme museli dělat dveře úplně nové i se zárubní. Některé části dveří jsme museli vyměnit či vyspravit. Podařilo se krásně zrepasovat kování a to nejen secesní kliky, ale i zámky, táhla a zavírače. Tak myslím, že požadavek na krásnou eleganci byl splněn a tomu jsme rád.

22.10.2016

Štítky:

Jasanový stůl s lavicí na chalupu

zobrazit galerii

 

Do stylové chalupy v Novohradských horách patří stylový stůl. Zvláště když jsou majitelé architekti. Zadání bylo, stůl jako po babičce, lavice s opěradlem. U jasanu můžete vnímat jeho krásu,  je to dřevo ušlechtivé a velmi živé.  Zabrat nám dal roh lavice s opěradlem. Spojení na pokos, tedy na 45 stupňů je efektní, ale pracné. Obzvláště tehdy, když roh je silně mimo pravý úhel. Zásuvka ve stole je praktická a babičky jí tam také měli. Povrchová úprava byl samozřejmě tvrdý olej. Na obrázku je ale ještě bez povrchových úprav.

 

02.01.2016

Štítky:

Koncertní síň

zobrazit galerii

 

Rádi s manželkou chodíme na koncerty do bývylého kostela sv. Anny - koncertní síně Otakara Jeremiáše. Když hraje velký orchestr, sotva se na pódium vejdou. Když je ale koncert komornější, třeba kvarteto, tak jsme vždy trpěli tím, jak je pódium zničené, omšelé, odřené a v naprostém kontrastu s nádhernou a špičkovou  hudební produkcí. Nemohl jsem se na to dívat a objednal jsem se na návštěvu k panu řediteli O. Svobodovi a nabídl jsem mu, že pódium opravím, zrepasuji, aby ten pohled nebyl odstrašující a nemohli jste si myslet, že sedíte v nádražní hale. Dřevěné prvky jsme s manželkou o prázdninách zrepasovali, ulámané části vyměnili a obnovili. Specielní povrchovou úpravou jsme dosáhli sjednocení všech částí a tak už se těšíme na první koncert v nové sezóně. Na krásnou hudbu z neodřeného pódia.

Všechny práci jsme udělali zadarmo. Když chce člověk mít krásno kolem sebe, musí proto také něco udělat. Tedy pokud může a chce.

30.08.2015

Štítky:

Interiér pro milovníka lodí

zobrazit galerii

 

Realizace interiéru na kterém jsme se před časem podíleli začínal před lety výrobou eurooken a posuvných dveří do zimní zahrady.

Později přibyla kuchyně, schody, ochoz nad obývacím pokojem a knihovny. Za zmínku stojí také dveře s kovanými klikami. Všechny kovové prvky, včetně nábytkových úchytek, byly ručně krásně vykovány. V závěrečné fázi, byl už čas na legrácky, protože majitelé spokojeně bydleli. Tak jsme vyrobili bar ve tvaru lodě, včetně svítících okének (jedno na fotce bohužel chybí) a zázemí baru. Místnost je to společenská, vedle baru je kulečník a místo na všelijakou zábavu.

Byla to hezká práce, vše bylo z masivu, dubového nebo smrkového. Ten byl kartáčovaný a povrchová úprava vosk a olej.

31.07.2015

Štítky:

Dubové vchodové dveře

zobrazit galerii

 

Secesní vilka ve starých Čtyrech Dvorech vyžadovala generální opravu. Majitel se snaží zachovat původní štukové ozdoby a vše stylové, co se zachránit dá. Když za mnou přišel s požadavkem na výrobu repliky původních dveří, zdálo se, že to nebude pro nás nic co bychom nezvládli. Zádrhel byl v tom, jaké dveře vyrobit. Stávající dvoukřídlé s průchodem 60cm jsou velmi nepraktické a skrz takové dveře těžko projede jízdní kolo, natož pak kočárek. Vymýšleli jsme různé varianty a příprava trvala několik měsíců, něž jsme se dohodli na návrhu, který jsme realizovali a který můžete vidět na obrázcích. Pro zajímavost jsem do galerie umístil i některá fota původní či fota z výroby. Majitel domku měl ve sklepě čtyřicet let staré dubové fošny. Ty jsme použily a díky jejich tloušťce jsme mohli dveře udělat v silné 68 mm s těsněním, padacím prahem a tříbodovým zámkem.

Díky moderním technologiím jsme umístily i historický letopočet a grafiku do horního okna s izolačním dvojsklem.

Spokojen byl nejenom pan majitel, ale i my, že se nám podařio pěkné dílo, kterým se můžeme chlubit.

04.10.2014

Štítky:

Dveře podle Pleskota

zobrazit galerii

 

V tomto blogu jsem již ukázal skříň do sakristie obnovovaného kostela Svaté Rodiny na Senovážném náměstí v Č. Budějovicích.

Celý projekt velmi citlivých oprav řídí pan architekt Pleskot a jeho kancelář. Viděl jsem kostel, později archiv a nyní znovu kostel ve všech jeho etapách a děkuji spirituálu Biskupského gymnázia P. Josefu Prokešovi, že mne také přizval a mohli jsme ke kráse, kterou dnes vidíme přispět. 

Setkání s architektem Pleskotem byla pro mne velmi obohacující. Je to člověk velmi pozorného naslouchání a člověk, který vidí mnohem dál a hlouběji, než většina z nás. 

Vnitřní kyvné dveře s barevnými vitrážemi a vstupní dveře jsme opravili podle naší dohody s panem architektem a hodně jsme si s opravou pohráli. Výsledkem je kvalitně provedená repase, včetně dveřního kování. Poškozené části byly opraveny tak, aby přechody působily měkce a dýchaly na nás svým stářím a elegancí.

Bylo pro mne ctí podílet se na obnově tohoto krásného kostela a spolupracovat s výjímečnými, úžasnými lidmi.

Na závěr si nemohu odpustit jednu připomínku. Sousední dveře do Internátu Biskupského gymnázia naše firma opravdu, ale opravdu neopravovala :-)

28.09.2014

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře