Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Kategorie: postel

Pokoj, který není dětský

zobrazit galerii

 

V našich končinách se spíše používá název "dětský pokoj" i když v něm vegetí teenager. Ten má ale jinou představu o využití a designu pro své království. V tomto pokoji jsme spolupracovali se zámečnictvím Petr Böhm, který nám připravil kovové prvky, ty jsou ošetřeny práškovou barvou. Dalším spolupracovníkem bylo čalounictví Ludmila Petrová. Zde nám vyrobily opěráky a sedátko do výklenku. Opěráky jsou mírně naklopené pro pohodlí, ale to je pro všechny složitější. Stejně tak napasování jednotlivých částí nábytku do šikmin , které bývají šišaté:-). Při navrhování nábytku do malého pokoje dá hodně přemýšlení co kam umístit, aby to bylo účelné, praktické a krásné. Jaké odstíny barev a materiálů zvolit.  Zakázku jsme předali jako vždy kompletní, včetně obkladů stěn, ledkového podsvícení, svítidel, nápaditých originálních úchytek i ramínek.

11.03.2023

Štítky:

Dětský pokoj

zobrazit galerii

 

Dětský pokoj pro kluky nesmí být nudný. A omezit pokoj jen na postel a stůl na učení by nudné bylo. Lezecká stěna, žebřiny, hrazdy, síť na které se dá šplhat nejrůznější schovávačky. Vše osvětlené led diodami. Prostě takový malý ráj. Poprvé jsme spolupracovali s "My dva architekti" a protože spolupráce s nimi byla skvělá, určitě nebyla poslední. Mají dobré nápady a o technických detailech jsme se radili, aby výsledek byl dokonalý. Kombinace překližky, světlého lamina, masivu a ocelových prvků je skvěle vyladěná, ke spokojenosti investora a hlavně pánů kluků.

18.02.2021

Štítky:

Ořechová, barevná postel

zobrazit galerii

 

Z rodinného ořechu, starého osm let bylo radost dělat. I přes dobu uložení měl větší vlhkost a proto jsme jej nechali dosušit. V zadání bylo, použít všechny barevné tóny, nic nevyhazovat. A tak jsme vybírali a lepili, lepili a vybírali a výsledek vidíte na obrázku. Nádherně zabarvené, živé tóny českého ořechu. Dalším požadavkem bylo, aby postel levitovala, byla nad zemí a nebyly vidět nohy ani podpěry. Podařilo se nám to, protože bočnice jsou dostatečně široké a vstávání ze čtyřiceti osmi centimetrů je pohodlné. Zadní vysoké čelo je mírně naklopené. To je pohodlné a krásné, ale při konstrukčním spoji na ozub (po truhlářsku na cink) nám to přidělávalo trochu vrásky. Ale "cink" je krásný spoj viďte a na posteli se prý krásně spinká. To nás moc těší.

31.12.2016

Štítky:

Dubová čalouněná lavice

zobrazit galerii

 

Pro starší manželský pár jsme navrhli a vyrobili čalouněnou sedací lavici. Měla být vyšší, aby se z ní dobře vstávalo, ne jako ze starých sedacích souprav, kam zapadnete a musí vás zvedat. Podmínkou bylo i druhá funkce, tuhé ležení, z nějž nebolí záda. Ve spolupráci s naší čalounicí jsme lavici vyrobili, barevně ji sladili k stávajícímu nábytku a dostali od zákazníka pochvalu.

18.06.2014

Štítky:

Krásná dubová ložnice s knihovnou

zobrazit galerii

 

Masivní, designová moderní ložnice byla pojata opravdu velkoryse. Myslím, že jsme dělali poprvé postel širokou 2,5 m, ale nešlo jenom o ni vše bylo vyrobeno z dubového masivu, spousta úložného prostoru za dvířky a zásuvkami a spousta detailů, které dělají nábytek krásným. Knihovna naproti postelím je zhotovená podle návrhu investora, který jsem obdivoval. A knihovna naproti postelím je mnohem sympatičtější než stolek s televizí. Povrchová úprava do ložnice a na masivní dub musí být z tvrdých přírodních olejů.

05.03.2013

Štítky:

Povedené "letiště"

zobrazit galerii

 

 

Povedené „letiště“, které jsme sami navrhli a vyrobili, neslouží jen k příjemnému povalování, ale i k přespání a vedle praktických zásuvek v čele, je druhá část odklápěcí. Snídaňové stolečky jsou velmi praktické i při večerním „zobání“. Materiál je javorová dýha s nákližky, použitá při výrobě dalších částí nábytku obývacího pokoje.

21.02.2013

Štítky:

Manželská postel z borovice

zobrazit galerii

 

 

Masivní borová manželská postel je ozvláštněna zafrézovaným páskem světle zeleného matného skla, za kterým svítí led diody. Důležité je nejenom jak postel vypadá, ale i výběr roštů a matrací.

21.02.2012

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře