Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Kategorie: stůl

Stoly pro výstavu

zobrazit galerii

 

Máme tu čest spolupracovat s "Domem umění a architektury" v Českých Budějovicích. Kdo se o tento obor zajímá ví, že zde bývají ty nejlepší výstavy z oboru v zastoupení prestižních světových architektů a ateliérů z ČR a z celého světa. Poslední výstava je od Portugalských architektů Aires Mateus s názvem Archive.Za stoly, dle plánů tohoto studia jsme dostali pochvalu, což nás těší a zavazuje. Modely nainstalované na přírodní borovici jsou krásné, čisté, jemné, radost pohledět.

Prostřední obrázek je z přípravy na výstavu Berlínského studia AFF Architekten. Obrovské množství práce a materiálu, ale byla to výstava voňavá.

Závěrečné fotky černé stěny a její přípravy jsou z výstavy Chilského architekta Smiljana Radice. Ten s touto výstavou putoval po celém světě. Byl v Tokiu, New Yorku, v Berlíně... Také on nás pochválil, že v ČB je výstava nejkrásněji nainstalovaná a připravená. Tak to jsme asi světoví :-)

20.10.2019

Štítky:

Psací stůl s kontejnerem

zobrazit galerii

 

Kombinace starého a nového. Nová jemná a chladná ocel, sto let staré části masivní dubové skříně. Měli jsme vymyslet a vyrobit psací stůl, aby byl krásný a moderní a byl na něj využit materiál ze staré skříně. Ocelovou konstrukci jsme si nechali svařit a vyrobili kontejner, který má ručně vydlabané úchyty šublat, ale nejmodernější výsuvy a kolečka. Citlivě jsme opravili horní stolovou desku tak, aby když si jí pohladíte na vás promluvila krásná historie lehce vyhlazenými letokruhy. Chválu jsme slyšeli nejen od nového majitele.

28.07.2019

Štítky:

Jasanový stůl s lavicí na chalupu

zobrazit galerii

 

Do stylové chalupy v Novohradských horách patří stylový stůl. Zvláště když jsou majitelé architekti. Zadání bylo, stůl jako po babičce, lavice s opěradlem. U jasanu můžete vnímat jeho krásu,  je to dřevo ušlechtivé a velmi živé.  Zabrat nám dal roh lavice s opěradlem. Spojení na pokos, tedy na 45 stupňů je efektní, ale pracné. Obzvláště tehdy, když roh je silně mimo pravý úhel. Zásuvka ve stole je praktická a babičky jí tam také měli. Povrchová úprava byl samozřejmě tvrdý olej. Na obrázku je ale ještě bez povrchových úprav.

 

02.01.2016

Štítky:

Dubový nábytek

zobrazit galerii

 

Když jsme v loňském roce připravovali návrh na umístění knihoven, výklenků a akvária, netušili jsme, že budeme v letošním roce pokračovat jídelnou. Jedná se o jeden velký pokoj ve starší opravené vilce. Mnoho knih a hezkých předmětů se kupilo v krabicích. Nejprve jsme nechali postavit sádrokartonovou příčku s výklenky na knihovny a osvětlenými výklenky na výstavu pěkných konviček, svícnů či skleniček. Do obou rohů jsme vyrobili zasklené knihovny. Před větší je skříňka s akváriem u menší je vychytávka, která není vidět a tou je úložná skříňka na deky, polštářky a podobné nezbytnosti. Když je šero a rozsvítí se podélné výklenky a akvárium, má to skvělou atmosféru. 

Po roce jsme byli požádáni, zda bychom v podobném stylu nevytvořili jídelnu. Židle si mladí manželé s velkou rodinou vybrali typové, my jsme dělali jen povrchovou úpravu. K židlím jsme měli vytvořit lavici, stůl a skříňky na "cibulák". Návrhů bylo několik, majitel si nakonec vybral ten, který vidíte na obrázcích. Rohová skříňka, lavice i opěradlo nás potrápily, protože roh byl hodně "z vingle", jak říkají truhláři. Dílo se ale nakonec podařilo a v příjemném světlém pokoji vynikne krásná kresba dubového dřeva i jeho medová barva.

15.08.2013

Štítky:

Bukový stolek

zobrazit galerii

 

Na vytržené stránce z novin byl barevný flek, v němž naše zákaznice viděla přesně takový stolek, jaký by si přála. Tak jsme to trochu učesali, dohodli se na rozměrech, tloušťce materiálu a detailu umístění nohou skrz vrchní desku. Celý stolek je z bukového masivu, povrchová úprava parketovým olejem. Z výsledku měla radost nejenom naše zákaznice, ale i my.

21.05.2013

Štítky:

Stolek pro slečnu

zobrazit galerii

 

Masivní bukový stolek se zásuvkami s plnovýsuvy a efektní poličkou se skleněnými policemi. Do nich už si dcera inestora naaranžovala nejrůznější šminky a potřeby náctiletých dívek. V desce stolu je průchodka na kabel lampičky a notebooku.

05.03.2013

Štítky:

Designový obývací pokoj

zobrazit galerii

 

 

Obývací pokoj ve starém domě s původními parketami, poskládaných do vídeňských čtverců měl svůj vývoj a byl několikrát upravován. Většina nábytku je vyrobena z masivního buku v kombinaci s moderním stříbrným laminem. Bílá kožená sedací souprava byla dovezena z rakouského obchodu. Knihovna má bezůchtkové skleněné dveře. Za zmínku stojí i pěkně vyřešená krbová vložka, moderní stolek v kombinaci starých trámů a skla a starožitný secesní stůl. Barevné řešení, návrh, obrazy a doplňky pocházejí z dílny Růženy Kratochvílové.

05.03.2013

Štítky:

Moderní jídelna z bahenního dubu

zobrazit galerii

 

 

Masivní moderní stůl na míru, ve vzhledu dubu bahenního patří ke zdařilým návrhům Růženy Kratochvílové. Čtvercové nohy prostupují až nahoru do stolové desky a vytváří velmi hezký detail, který je sice náročný na zpracování, ale za výsledný efekt stojí. Povrch je upraven tvrdými oleji, které v mnohých parametrech předčí kdysi oblíbené laky. Stůl je doplněn osvětleným skleníkem a poličkami do výklenku. Moderní nábytek ve starém interiéru s vysokými stropy má příjemnou atmosféru. Té pomáhá i kontrast světlé podlahy z javorových prken a tmavého dubu.

25.02.2013

Štítky:

Malé stolky z buku

zobrazit galerii

 

 

Malé stolky k sedací soupravě z přírodního buku jsou kombinací dřeva a skla. Skrze sklo vidíme na odložené předměty na nižším stolku, který můžeme v případě potřeby použít samostatně, nebo jako sestavu. Stolky byly navrženy naší designérkou jako doplnění k interiéru, který jsme v minulosti vyrobili, protože investor se na starý stolek a nový nábytek nemohl dívat. Poznáte, který z interiérů to byl?

21.02.2013

Štítky:

Interiéry jazykové školy

zobrazit galerii

 

 

Návrh interiérů pro jazykovou školu ve starém opraveném domě v centru Českých Budějovic byl opravdovým oříškem. Šikmé stropy, trámy v prostoru, nejrůznější schůdky a zákoutí byly pro návrh učeben pro určitý počet žáků téměř neřešitelným problémem. Zde nepomáhala žádná vizualizace. Muselo se vše řešit na místě, stále měřit a zkoušet zda se dá sedět, projít, zda budou všichni vidět přes trámy na vyučujícího…

Návrh Růženy Kratochvílové s naší technickou pomocí se nakonec ukázal velmi dobrý a učebny už slouží pěkných pár let.

21.02.2013

Štítky:

Moderní stůl na míru

zobrazit galerii

 

 

Moderní stůl na míru s řadou pěkných detailů. Přírodní světlý buk ukazuje některé konstrukční spoje jako výrazný estetický prvek. Skleněná deska je vsazena tak, aby přes dřevo nepřečnívala. Tři otvory v delší straně stolu skrývají vložené nerezové trubky. Ty jsou zde proto, že ke stolu patří židle z nerezových trubek v kombinaci se světlým bukem. V opěradle židlí jsou tři kulaté otvory. Zde je vidět, že i k hotovým a koupeným částem nábytku se dá „dotvořit“ něco pěkného.

10.02.2013

Štítky:

Psací stůl

zobrazit galerii

 

 

Psací stůl do pánského pokoje na první pohled vzbuzuje důvěru masivními plochami z dýhovaných desek, opatřených nákližky a příjemnou světle ořechovou barvou. Jemné úchytky na velkých praktických zásuvkách dávají celému nábytku „šmrnc“.

09.02.2013

Štítky:

Konferenční stolek z masivu

zobrazit galerii

 

 

Konferenční stolek z přírodního masivního dubu má vyvážené proporce a je na první pohled praktický. U přírodního dubu opatřeného tvrdými oleji vynikne krásná barva a struktura dřeva.

08.02.2013

Štítky:

Jídelní stůl z masivu

zobrazit galerii

 

 

Detail jednoduchého, ale poctivého jídelního stolu z masivního dubu desku má zdobenou jemným frézováním, které vyvolává příjemné vzpomínky na stoly našich babiček. 

08.02.2013

Štítky:

Obývací a dětský pokoj

zobrazit galerii

 

 

V loňském roce jsme s manželkou Růženou Kratochvílovou navrhovali dětský a obývací pokoj pro rodinný domek v Nemanicích. Manželé mají dvě děti, dívku a mladšího chlapce.

 

Zatímco slečna si nejraději v koutku čte, chlapec miluje baseball, modely a zbraně. Učit se musí spolu, dále ale mají relativní soukromí. V obývacím pokoji jsme museli řešit problém kam s velikou knihovnou (není na obrázku), potřeby všech členů domácnosti a výzvu investora na nové pojetí a využití pokojů. Měl jsem s tím těžkou hlavu a mnoho nového mne v poměrně malých prostorách nenapadalo. Jinak tomu bylo u mojí manželky. Hýřila nápady a investory nadchla. Výsledky můžete posoudit sami.

 

V obývacím pokoji jsme použili bukové spárovky různých tlouštěk a upravili je matnými oleji Osmo. Původní prkenná podlaha zůstala zachována.

 

Dále jsme museli upravit elektroinstalaci, šachtu na kabely za televizi a samozřejmě se malovalo. Dětský pokoj je v kombinaci různých desek z lamina. Potom již zbývalo nalepit v dětském pokoji tapetu, pověsit na nové tyče záclony a bylo hotovo. Na závěr manželka pověsila obrazy, které do tohoto interiéru namalovala.

 

Hotovo ale nebylo, po roce jsme dodělávali nové stolky, se starými to už nemohli vydržet. Stolky jsou pod sebe zasouvací a tím i praktické, v malém prostoru zbytečně místo nezabírají.

 

Kombinace skla a masivního buku je elegantní ale i praktická.

20.01.2013

Štítky:

Bary

zobrazit galerii

 

 

Dva bary v provozovnách kam chodím za prací, ne za zábavou.

Přední prosvětlená část baru je z materiálu Dibond a kruhy v něm jsou vyřezány vodním paprskem. Podložení a rozptýlení zářivkového osvětlení je přes matný polykarbonát.

Ostatní prvky jsou z nerezu, police a rampy jsou dubové.

Druhý bar je kombinací černých lakovaných desek s laminovým obkladem a nerezovou podnoží.

21.02.2012

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře