Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Kategorie: repliky dveří

Oprava historických dveří

zobrazit galerii

 

Několik měsíců jsme postupně opravovali historické dveře. Majitelé chtěli bílou čistou barvu, aby se prostor elegantně rozzářil. Některé zárubně byly hodně poničené a do koupelny jsme museli dělat dveře úplně nové i se zárubní. Některé části dveří jsme museli vyměnit či vyspravit. Podařilo se krásně zrepasovat kování a to nejen secesní kliky, ale i zámky, táhla a zavírače. Tak myslím, že požadavek na krásnou eleganci byl splněn a tomu jsme rád.

22.10.2016

Štítky:

Dubové vchodové dveře

zobrazit galerii

 

Secesní vilka ve starých Čtyrech Dvorech vyžadovala generální opravu. Majitel se snaží zachovat původní štukové ozdoby a vše stylové, co se zachránit dá. Když za mnou přišel s požadavkem na výrobu repliky původních dveří, zdálo se, že to nebude pro nás nic co bychom nezvládli. Zádrhel byl v tom, jaké dveře vyrobit. Stávající dvoukřídlé s průchodem 60cm jsou velmi nepraktické a skrz takové dveře těžko projede jízdní kolo, natož pak kočárek. Vymýšleli jsme různé varianty a příprava trvala několik měsíců, něž jsme se dohodli na návrhu, který jsme realizovali a který můžete vidět na obrázcích. Pro zajímavost jsem do galerie umístil i některá fota původní či fota z výroby. Majitel domku měl ve sklepě čtyřicet let staré dubové fošny. Ty jsme použily a díky jejich tloušťce jsme mohli dveře udělat v silné 68 mm s těsněním, padacím prahem a tříbodovým zámkem.

Díky moderním technologiím jsme umístily i historický letopočet a grafiku do horního okna s izolačním dvojsklem.

Spokojen byl nejenom pan majitel, ale i my, že se nám podařio pěkné dílo, kterým se můžeme chlubit.

04.10.2014

Štítky:

Moderní skříň ve starém domě

zobrazit galerii

 

 

Zajímavá moderní skříň ve starém domě. Za stříbrnou žaluzií je plynový kotel, ve spodní části zásuvky a dvířka na uskladnění ručníků, šampónů a dalších nezbytných pomůcek člověka 21. století. Staré dveře byly repasovány a místo skel byly zaskleny oboustranně zrcadlem

21.02.2013

Štítky:

Javorová knihovna na míru

zobrazit galerii

 

 

Velká knihovna na míru pro jednoho milovníka umění je vyrobena z javorem dýhovaných desek. Spodní praktické skříňky jsou skladné a dá se do nich uklidil ledacos. Dvě „okna“ mezi horními prosklenými skříňkami jsou připravena na obrazy, které o majiteli vypoví ještě více. Osvětlené horní skříňky svítí nejenom na obrazy, ale i na prosklenou část knihovny a na stylové dveře vedoucí do jídelny. Dveře jsou replikou původních

21.02.2013

Štítky:

Dobové dveře

zobrazit galerii

 

Jeden osvícený investor opravuje byty v činžovním domě tak, že je dává do původního stavu. A nedělá to navíc pro sebe, ale pro nájemníky, sám bydlí jinde.

 

Poblíž centra Českých Budějovic jsme vyráběli dvoje jednokřídlové dveře včetně zárubní a dvoje dvoukřídlové, také se zárubněmi. Ostatní, celkem ještě čtyři komplety (dvoukřídlové dveře a zárubně) prošli repasí a celkovou opravou.

 

Nové dveře i zárubně jsme vyráběli ze smrku, lišty kvůli snadnějšímu frézování z borovice.

 

Při těchto zakázkách je největší umění poskládat frézy tak, aby ozdobné frézování bylo jako v roce 1910. Jsem rád, že se nám to podařilo a nové i staré jsou k nerozeznání. Samostatnou kapitolou je repase kování, tedy zámků i klik.

 

Nátěry provedla kompletně v celém bytě odborná firma.

 

Protože nájemník s panem domácím bouchli šampaňské, tak se nám to asi povedlo.

20.01.2013

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře