Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Kategorie: knihovna

Dětský pokoj

zobrazit galerii

 

Dětský pokoj pro kluky nesmí být nudný. A omezit pokoj jen na postel a stůl na učení by nudné bylo. Lezecká stěna, žebřiny, hrazdy, síť na které se dá šplhat nejrůznější schovávačky. Vše osvětlené led diodami. Prostě takový malý ráj. Poprvé jsme spolupracovali s "My dva architekti" a protože spolupráce s nimi byla skvělá, určitě nebyla poslední. Mají dobré nápady a o technických detailech jsme se radili, aby výsledek byl dokonalý. Kombinace překližky, světlého lamina, masivu a ocelových prvků je skvěle vyladěná, ke spokojenosti investora a hlavně pánů kluků.

18.02.2021

Štítky:

Kuchyně

zobrazit galerii

 

Na pohled malá, ale velmi prostorná, účelná a funkční. Takovou kuchyní je ta, kterou vidíte na obrázcích. Materiál - hluboce matný neušpinitelný bílý, elegantní povrch, v kombinaci s povrchem dubové desky. Tu jsme použili i na obklad zdi za digestoří. Dobrým detailem jsou i dubové skříňky nad linkou, které s obkladem splývají a nad nimi bílé skříňky v plné hloubce. Kuchyně je součástí obytného prostoru, proto dezén teplého, dřevěného odstínu. Z dubu je i knihovnička z obytné strany. Led osvětlení s regulací v teplé barvě může sloužit i jako příjemné podsvícení. Na závěr jsme vyrobili osvětlení na stopě. Našeho zákazníka, který se do našeho města přistěhoval, jsem se dotazoval, jak na nás přišel. Jeho kolegyni v práci jsme dělali kuchyň a před ní ještě jedné její kamarádce kuchyň, předsíň, postel... Doporučení je nejlepší reklama a je to i naše zpětná vazba. Vyrábíme totiž pro radost.

01.03.2020

Štítky:

Interiér pro milovníka lodí

zobrazit galerii

 

Realizace interiéru na kterém jsme se před časem podíleli začínal před lety výrobou eurooken a posuvných dveří do zimní zahrady.

Později přibyla kuchyně, schody, ochoz nad obývacím pokojem a knihovny. Za zmínku stojí také dveře s kovanými klikami. Všechny kovové prvky, včetně nábytkových úchytek, byly ručně krásně vykovány. V závěrečné fázi, byl už čas na legrácky, protože majitelé spokojeně bydleli. Tak jsme vyrobili bar ve tvaru lodě, včetně svítících okének (jedno na fotce bohužel chybí) a zázemí baru. Místnost je to společenská, vedle baru je kulečník a místo na všelijakou zábavu.

Byla to hezká práce, vše bylo z masivu, dubového nebo smrkového. Ten byl kartáčovaný a povrchová úprava vosk a olej.

31.07.2015

Štítky:

Prodejna šperků

zobrazit galerii

 

Hned po revoluci v roce 1991, jsme získali zakázku na prodejnu šperků v centru Českých Budějovic, v ulici kteá vede z náměstí k divadlu. Návrh byl od architektů a na realizaci se podíleli sklenáři, pasíři i kameníci. Hlavní stěna byla obložena moderní plastikou a celé zlatnictví bylo laděno do modré barvy. Obchod se postupně rozšiřoval a my přidělávali další výstavní skřině v modré barvě. Při větší rekonstrukci v letošním roce majitel rozhodl, že vše musí být v barvě českého granátu, která je i firemní barvou. Starší nábytek jsme zrepasovali a z modrého dělali červený. Nové výstavní skříně vyrobili v nové, granátové barvě. Součástí oprav bylo i vyčištění mosazných pasířských prvků a kompletní výměna osvětlení nábytku. Moderní led diody šperkům sluší. Zakázka to byla atypická a náročná, byli jsme ale rádi, že investor je s námi spokojený už 22 let. Toho si vážíme.

12.12.2013

Štítky:

Dubový nábytek

zobrazit galerii

 

Když jsme v loňském roce připravovali návrh na umístění knihoven, výklenků a akvária, netušili jsme, že budeme v letošním roce pokračovat jídelnou. Jedná se o jeden velký pokoj ve starší opravené vilce. Mnoho knih a hezkých předmětů se kupilo v krabicích. Nejprve jsme nechali postavit sádrokartonovou příčku s výklenky na knihovny a osvětlenými výklenky na výstavu pěkných konviček, svícnů či skleniček. Do obou rohů jsme vyrobili zasklené knihovny. Před větší je skříňka s akváriem u menší je vychytávka, která není vidět a tou je úložná skříňka na deky, polštářky a podobné nezbytnosti. Když je šero a rozsvítí se podélné výklenky a akvárium, má to skvělou atmosféru. 

Po roce jsme byli požádáni, zda bychom v podobném stylu nevytvořili jídelnu. Židle si mladí manželé s velkou rodinou vybrali typové, my jsme dělali jen povrchovou úpravu. K židlím jsme měli vytvořit lavici, stůl a skříňky na "cibulák". Návrhů bylo několik, majitel si nakonec vybral ten, který vidíte na obrázcích. Rohová skříňka, lavice i opěradlo nás potrápily, protože roh byl hodně "z vingle", jak říkají truhláři. Dílo se ale nakonec podařilo a v příjemném světlém pokoji vynikne krásná kresba dubového dřeva i jeho medová barva.

15.08.2013

Štítky:

Krásná dubová ložnice s knihovnou

zobrazit galerii

 

Masivní, designová moderní ložnice byla pojata opravdu velkoryse. Myslím, že jsme dělali poprvé postel širokou 2,5 m, ale nešlo jenom o ni vše bylo vyrobeno z dubového masivu, spousta úložného prostoru za dvířky a zásuvkami a spousta detailů, které dělají nábytek krásným. Knihovna naproti postelím je zhotovená podle návrhu investora, který jsem obdivoval. A knihovna naproti postelím je mnohem sympatičtější než stolek s televizí. Povrchová úprava do ložnice a na masivní dub musí být z tvrdých přírodních olejů.

05.03.2013

Štítky:

Designový obývací pokoj

zobrazit galerii

 

 

Obývací pokoj ve starém domě s původními parketami, poskládaných do vídeňských čtverců měl svůj vývoj a byl několikrát upravován. Většina nábytku je vyrobena z masivního buku v kombinaci s moderním stříbrným laminem. Bílá kožená sedací souprava byla dovezena z rakouského obchodu. Knihovna má bezůchtkové skleněné dveře. Za zmínku stojí i pěkně vyřešená krbová vložka, moderní stolek v kombinaci starých trámů a skla a starožitný secesní stůl. Barevné řešení, návrh, obrazy a doplňky pocházejí z dílny Růženy Kratochvílové.

05.03.2013

Štítky:

Javorová knihovna na míru

zobrazit galerii

 

 

Velká knihovna na míru pro jednoho milovníka umění je vyrobena z javorem dýhovaných desek. Spodní praktické skříňky jsou skladné a dá se do nich uklidil ledacos. Dvě „okna“ mezi horními prosklenými skříňkami jsou připravena na obrazy, které o majiteli vypoví ještě více. Osvětlené horní skříňky svítí nejenom na obrazy, ale i na prosklenou část knihovny a na stylové dveře vedoucí do jídelny. Dveře jsou replikou původních

21.02.2013

Štítky:

Knihovny v dětském pokoji

zobrazit galerii

 

 

Dvě designové knihovny v pokoji pro slečnu jsou kombinací stříbrného lamina, které má zdvojenou tloušťku. Police knihovny jsou pro odlehčení z masivní smrkové biodesky. Ta se objevuje ještě v dalších částech nábytku v pokoji. Zavěšení na zeď vytváří pocit, jako by se vznášely v prostoru.

21.02.2013

Štítky:

Obývací a dětský pokoj

zobrazit galerii

 

 

V loňském roce jsme s manželkou Růženou Kratochvílovou navrhovali dětský a obývací pokoj pro rodinný domek v Nemanicích. Manželé mají dvě děti, dívku a mladšího chlapce.

 

Zatímco slečna si nejraději v koutku čte, chlapec miluje baseball, modely a zbraně. Učit se musí spolu, dále ale mají relativní soukromí. V obývacím pokoji jsme museli řešit problém kam s velikou knihovnou (není na obrázku), potřeby všech členů domácnosti a výzvu investora na nové pojetí a využití pokojů. Měl jsem s tím těžkou hlavu a mnoho nového mne v poměrně malých prostorách nenapadalo. Jinak tomu bylo u mojí manželky. Hýřila nápady a investory nadchla. Výsledky můžete posoudit sami.

 

V obývacím pokoji jsme použili bukové spárovky různých tlouštěk a upravili je matnými oleji Osmo. Původní prkenná podlaha zůstala zachována.

 

Dále jsme museli upravit elektroinstalaci, šachtu na kabely za televizi a samozřejmě se malovalo. Dětský pokoj je v kombinaci různých desek z lamina. Potom již zbývalo nalepit v dětském pokoji tapetu, pověsit na nové tyče záclony a bylo hotovo. Na závěr manželka pověsila obrazy, které do tohoto interiéru namalovala.

 

Hotovo ale nebylo, po roce jsme dodělávali nové stolky, se starými to už nemohli vydržet. Stolky jsou pod sebe zasouvací a tím i praktické, v malém prostoru zbytečně místo nezabírají.

 

Kombinace skla a masivního buku je elegantní ale i praktická.

20.01.2013

Štítky:

Knihovna v koloniálním stylu

zobrazit galerii

 

 

Knihovna ve starém koloniálním stylu je vyrobena z exotického dřeva hevea, které vyniká svou pevností a je přirovnáváno k dubu. Moření dekoračními vosky, dává dřevu správnou patinu „do stara“.

21.02.2012

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře