Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Kategorie: moderní interiéry

Snídaňový bar

zobrazit galerii

 

Když se ohlásí nějací kamarádi, nebo návštěvy, které potřebují v Českých Budějovicích ubytovat, zajistíme jim ubytování v hotelu Klika, který je na krásném místě v centru města. Přestože je kousek od náměstí, je zde klid a výhled na řeku. A zatím si nikdo si nestěžoval :-) K hotelu patří i svělá restaurace a pro podávání snídaní sloužila soustava polic, skříněk, jakási samoobsluha pro snídaně. Na fotografiích vidíte, že změna byla nutná. Spolu s majitelem jsme vymysleli a realizovali soustavu skříněk, prostě snídaňový bar, který se do vyhlášené restaurace hodí. Jenom s čínským virem nikdo nepočítal a tak snídají všichni doma. Ale nebojte, brzy si budeme moci dát něco dobrého a připít si v restauraci Klika u Slepého ramene.

17.04.2021

Štítky:

Dětský pokoj

zobrazit galerii

 

Dětský pokoj pro kluky nesmí být nudný. A omezit pokoj jen na postel a stůl na učení by nudné bylo. Lezecká stěna, žebřiny, hrazdy, síť na které se dá šplhat nejrůznější schovávačky. Vše osvětlené led diodami. Prostě takový malý ráj. Poprvé jsme spolupracovali s "My dva architekti" a protože spolupráce s nimi byla skvělá, určitě nebyla poslední. Mají dobré nápady a o technických detailech jsme se radili, aby výsledek byl dokonalý. Kombinace překližky, světlého lamina, masivu a ocelových prvků je skvěle vyladěná, ke spokojenosti investora a hlavně pánů kluků.

18.02.2021

Štítky:

Lomecká kaple

zobrazit galerii

 

Asi málo firem, se může pochlubit, že by navrhovalo a realizovalo vybavení kaple. Nám se to podařilo a ve spolupráci s Růženou Kratochvílovou můžete na obrázcích vidět, jak vše dopadlo. Sestry Františkánky žijí velmi skromně a my jsme se snažili, aby i vybavení kaple bylo jednoduché, prosté, přesto však krásné. Použili jsme netrdiční a moderní materiály. Kov a dřevo. Ocelové profily na oltář, ambon a svatostánek jsou vybroušené, surové a ochráněné lakem. Jasanová spárovka v teplé, medové barvě působí s čalouněním příjemně. Světle šedé čalonění je skvěle spasované. Židle, světla a koberec pod oltářem jsme zakoupili. Svatostánek je podsvícen a jakoby vystupuje blíž k Vám. Součástí realizace byly police, oprava kříže a další výzdoba. Kaple byla posvěcena a sestry říkají, že se zde cítí velmi dobře a příjemně. Tak máme radost. Obrázky jsou i z výroby v naší dílně.

31.05.2020

Štítky:

Kuchyně

zobrazit galerii

 

Na pohled malá, ale velmi prostorná, účelná a funkční. Takovou kuchyní je ta, kterou vidíte na obrázcích. Materiál - hluboce matný neušpinitelný bílý, elegantní povrch, v kombinaci s povrchem dubové desky. Tu jsme použili i na obklad zdi za digestoří. Dobrým detailem jsou i dubové skříňky nad linkou, které s obkladem splývají a nad nimi bílé skříňky v plné hloubce. Kuchyně je součástí obytného prostoru, proto dezén teplého, dřevěného odstínu. Z dubu je i knihovnička z obytné strany. Led osvětlení s regulací v teplé barvě může sloužit i jako příjemné podsvícení. Na závěr jsme vyrobili osvětlení na stopě. Našeho zákazníka, který se do našeho města přistěhoval, jsem se dotazoval, jak na nás přišel. Jeho kolegyni v práci jsme dělali kuchyň a před ní ještě jedné její kamarádce kuchyň, předsíň, postel... Doporučení je nejlepší reklama a je to i naše zpětná vazba. Vyrábíme totiž pro radost.

01.03.2020

Štítky:

Stoly pro výstavu

zobrazit galerii

 

Máme tu čest spolupracovat s "Domem umění a architektury" v Českých Budějovicích. Kdo se o tento obor zajímá ví, že zde bývají ty nejlepší výstavy z oboru v zastoupení prestižních světových architektů a ateliérů z ČR a z celého světa. Poslední výstava je od Portugalských architektů Aires Mateus s názvem Archive.Za stoly, dle plánů tohoto studia jsme dostali pochvalu, což nás těší a zavazuje. Modely nainstalované na přírodní borovici jsou krásné, čisté, jemné, radost pohledět.

Prostřední obrázek je z přípravy na výstavu Berlínského studia AFF Architekten. Obrovské množství práce a materiálu, ale byla to výstava voňavá.

Závěrečné fotky černé stěny a její přípravy jsou z výstavy Chilského architekta Smiljana Radice. Ten s touto výstavou putoval po celém světě. Byl v Tokiu, New Yorku, v Berlíně... Také on nás pochválil, že v ČB je výstava nejkrásněji nainstalovaná a připravená. Tak to jsme asi světoví :-)

20.10.2019

Štítky:

Psací stůl s kontejnerem

zobrazit galerii

 

Kombinace starého a nového. Nová jemná a chladná ocel, sto let staré části masivní dubové skříně. Měli jsme vymyslet a vyrobit psací stůl, aby byl krásný a moderní a byl na něj využit materiál ze staré skříně. Ocelovou konstrukci jsme si nechali svařit a vyrobili kontejner, který má ručně vydlabané úchyty šublat, ale nejmodernější výsuvy a kolečka. Citlivě jsme opravili horní stolovou desku tak, aby když si jí pohladíte na vás promluvila krásná historie lehce vyhlazenými letokruhy. Chválu jsme slyšeli nejen od nového majitele.

28.07.2019

Štítky:

Ořechová, barevná postel

zobrazit galerii

 

Z rodinného ořechu, starého osm let bylo radost dělat. I přes dobu uložení měl větší vlhkost a proto jsme jej nechali dosušit. V zadání bylo, použít všechny barevné tóny, nic nevyhazovat. A tak jsme vybírali a lepili, lepili a vybírali a výsledek vidíte na obrázku. Nádherně zabarvené, živé tóny českého ořechu. Dalším požadavkem bylo, aby postel levitovala, byla nad zemí a nebyly vidět nohy ani podpěry. Podařilo se nám to, protože bočnice jsou dostatečně široké a vstávání ze čtyřiceti osmi centimetrů je pohodlné. Zadní vysoké čelo je mírně naklopené. To je pohodlné a krásné, ale při konstrukčním spoji na ozub (po truhlářsku na cink) nám to přidělávalo trochu vrásky. Ale "cink" je krásný spoj viďte a na posteli se prý krásně spinká. To nás moc těší.

31.12.2016

Štítky:

Velká kuchyň

zobrazit galerii

 

Veliká kuchyň postavená do tvaru U je vyrobena z tmavého lamina, které bylo vybráno tak, aby jeho barva ladila s jídelnou, kterou majitelka postavila hned vedle boční prosklené skříňky. Ta atypicky uzavírá boční část kuchyně. Jedná se vlastně o takový malý skleník, do kterého jsme umístili led diody. Pracovní deska a navazující záda jsou ze stejného materiálu, který připomíná kovový povrch. Dvířka jsou z běleného dřeva. Horní prosklené jsou vyklápěcí, stejně jako některé boční. Rohy kvůli maximálnímu využití prostoru jsou otevírací se skládanými dveřmi.

Zde jsme bojovali s nizkým stropem, resp. s požadavkem, aby byly skříňky až ke stropu. Pomocí speciálního kování jsou horní skříňky dobře přístupné. Ve spodní části jsou většinou velkoprostorové zásuvky s maximálním otevřením a jemným plynulým dovřením. Svítící led pásky jsme použili i na osvětlení pracovní desky. To je ovládáno dvěma vypínači. Zdánlivě nehotová část vedle myčky byla připravena pro velkou, volně stojící nerezovou lednici. Kvalitní spotřebiče od jednoho výrobce budou myslím sloužit majitelům na Dobré Vodě stejně dlouho jako naše kuchyně.

První obrázek galerie působí jako by kuchyň byla do oblouku. To si jen iPhon vytvořil panorama a mě to přišlo zajímavé, tak jsem fotku použil. 

03.09.2014

Štítky:

Designová koupelna

zobrazit galerii

 

Další z povedených koupelen v krásné, velkorysé moderní vile na okraji Českých Budějovic.

Majitelka byla energická, sympatická mladá dáma, která přesně věděla co nechce. Uměla však vysvětlit  své představy, za to jí děkuji.

Společně jsme vybrali materiály a doladili detaily. Technickým oříškem bylo připevnění více než stokilové skříňky na zeď plnou rozvodů.

Rustikální dub je v příjemném kontrastu s bílými lesklými předky zásuvek a dveří v bezúchytkovém provedení. Silné desky jakoby potvrzují náš pocit z kvalitního a fortelného nábytku.

Dobrá spolupráce a pěkný výsledek.

10.08.2014

Štítky:

Kuchyň z masivní deskou

zobrazit galerii

 

Pro zákazníka, který se stěhoval z Prahy do Českých Budějovic do rekonstruovaného bytu, jsme vyráběli kuchyni, která je trochu netradiční. Materiálem bylo bílé lamino ve vysokém lesku, protikladem tohoto materiálu byla pracovní deska z masivního dřeva hevea, mořená a povrchově upravená na ořerchovou barvu. Netradiční je i umístění skříněk. Spodní tvoří písmeno U, horní jsou jen na jedné straně. Zvenku spodních skříněk, které jsou umístěny do obývacího pokoje, je uprostřed knihovnička, také z masivu.Nad ní je bar, který skrývá "co se v kuchyni děje" a zároveň slouží jako odkládací plocha. Výrobní problémy jsme řešili telefonem, nebo mailem a výsledek je originální. Manželku investora musím pochválit za invenci a promyšlené detaily. Jeden z nich je odkládací plocha vedle varné desky. Do plochy jsou zafrézovány nerezové kulatiny, takže horký hrnec, dřevěnou desku nepoškodí.

13.07.2014

Štítky:

Květinová koupelna

zobrazit galerii

 

V poslední době nám přibývá zakázek na koupelnový nábytek.Lidé už nechtějí mít v koupelně jen umyvadlo či vanu. Pro větší útulnost si přejí nejrůznější skříňky. Chtějí také zakrýt někdy nevzhledné armatury. Nábytek na této zakázce byl vyroben z nového typu laminových desek, které mají strukturu i kresbu dřeva věrnější, než ty předchozí. Umyvadlo jsme do desky zapustili. Dominantním motivem koupelny však zůstaly velké květinové dlaždice. Naším nábytkem, se ale koupelna stala útulnější.

06.05.2014

Štítky:

Prodejna šperků

zobrazit galerii

 

Hned po revoluci v roce 1991, jsme získali zakázku na prodejnu šperků v centru Českých Budějovic, v ulici kteá vede z náměstí k divadlu. Návrh byl od architektů a na realizaci se podíleli sklenáři, pasíři i kameníci. Hlavní stěna byla obložena moderní plastikou a celé zlatnictví bylo laděno do modré barvy. Obchod se postupně rozšiřoval a my přidělávali další výstavní skřině v modré barvě. Při větší rekonstrukci v letošním roce majitel rozhodl, že vše musí být v barvě českého granátu, která je i firemní barvou. Starší nábytek jsme zrepasovali a z modrého dělali červený. Nové výstavní skříně vyrobili v nové, granátové barvě. Součástí oprav bylo i vyčištění mosazných pasířských prvků a kompletní výměna osvětlení nábytku. Moderní led diody šperkům sluší. Zakázka to byla atypická a náročná, byli jsme ale rádi, že investor je s námi spokojený už 22 let. Toho si vážíme.

12.12.2013

Štítky:

Dubový nábytek

zobrazit galerii

 

Když jsme v loňském roce připravovali návrh na umístění knihoven, výklenků a akvária, netušili jsme, že budeme v letošním roce pokračovat jídelnou. Jedná se o jeden velký pokoj ve starší opravené vilce. Mnoho knih a hezkých předmětů se kupilo v krabicích. Nejprve jsme nechali postavit sádrokartonovou příčku s výklenky na knihovny a osvětlenými výklenky na výstavu pěkných konviček, svícnů či skleniček. Do obou rohů jsme vyrobili zasklené knihovny. Před větší je skříňka s akváriem u menší je vychytávka, která není vidět a tou je úložná skříňka na deky, polštářky a podobné nezbytnosti. Když je šero a rozsvítí se podélné výklenky a akvárium, má to skvělou atmosféru. 

Po roce jsme byli požádáni, zda bychom v podobném stylu nevytvořili jídelnu. Židle si mladí manželé s velkou rodinou vybrali typové, my jsme dělali jen povrchovou úpravu. K židlím jsme měli vytvořit lavici, stůl a skříňky na "cibulák". Návrhů bylo několik, majitel si nakonec vybral ten, který vidíte na obrázcích. Rohová skříňka, lavice i opěradlo nás potrápily, protože roh byl hodně "z vingle", jak říkají truhláři. Dílo se ale nakonec podařilo a v příjemném světlém pokoji vynikne krásná kresba dubového dřeva i jeho medová barva.

15.08.2013

Štítky:

Bukový stolek

zobrazit galerii

 

Na vytržené stránce z novin byl barevný flek, v němž naše zákaznice viděla přesně takový stolek, jaký by si přála. Tak jsme to trochu učesali, dohodli se na rozměrech, tloušťce materiálu a detailu umístění nohou skrz vrchní desku. Celý stolek je z bukového masivu, povrchová úprava parketovým olejem. Z výsledku měla radost nejenom naše zákaznice, ale i my.

21.05.2013

Štítky:

Promyšlená skříňka

zobrazit galerii

 

Pro našeho zákazníka jsme měli vyrobit moderní komodu, která však měla sloužit i jako "přebalovák" na jejich miminko. V panelákových bytech nebývá místa nazbyt a pokud je nábytek přesně na míru, bývá i maximálně využit. Tak časem zjistíme, že se nám vyšší investice vrátila. Radujeme se z toho, že máme nábytek nejenom krásný, ale také maximálně praktický. Komoda je vyrobena z dvojitých desek krémového lamina s odolnými silnými hranami. Pečlově vybrané úchytky dělají ze skříňky designový kousek. Moderní výsuvy s tlumení zvyšují komfort užívání. Rámeček na přebalování je zajištěn proti posunutí bez šroubů a kování, tak aby nikdo nepoznal, že ta pěkná komoda je vlastně "přebalovák"

10.04.2013

Štítky:

Stolek pro slečnu

zobrazit galerii

 

Masivní bukový stolek se zásuvkami s plnovýsuvy a efektní poličkou se skleněnými policemi. Do nich už si dcera inestora naaranžovala nejrůznější šminky a potřeby náctiletých dívek. V desce stolu je průchodka na kabel lampičky a notebooku.

05.03.2013

Štítky:

Krásná dubová ložnice s knihovnou

zobrazit galerii

 

Masivní, designová moderní ložnice byla pojata opravdu velkoryse. Myslím, že jsme dělali poprvé postel širokou 2,5 m, ale nešlo jenom o ni vše bylo vyrobeno z dubového masivu, spousta úložného prostoru za dvířky a zásuvkami a spousta detailů, které dělají nábytek krásným. Knihovna naproti postelím je zhotovená podle návrhu investora, který jsem obdivoval. A knihovna naproti postelím je mnohem sympatičtější než stolek s televizí. Povrchová úprava do ložnice a na masivní dub musí být z tvrdých přírodních olejů.

05.03.2013

Štítky:

Krásná moderní kuchyně

zobrazit galerii

 

 

Efektní, velmi moderní a krásná kuchyně, vybavená nejmodernějším kováním. Kombinace tmavého dřeva a bílých desek s nerezovými spotřebiči a úchytkami je velmi efektní. Horní prosklené skříňky jsou skládací a vyklápěcí nahoru, roh tvoří otočný koš. Dvojité bílé desky, které lemují a rozdělují kuchyňskou linku, z ní dělají opravdový „kus nábytku“.

05.03.2013

Štítky:

Designová kuchyně

zobrazit galerii

 

 

Designová kuchyně dle návrhu Růženy Kratochvílové byly vyrobena z bílého lesklého lamina v kombinaci se světle šedou strukturou, která připomíná látku. Pracovní desky jsou černé s jemnou strukturou. Do mycí části byl použit kompozitní granitový dřez s efektní baterií. V této části nejsou horní skříňky, je zde pouze otevřená polička s vestavným rádiem a zeď byla kvůli nerovnosti obložena lesklou bílou deskou. Do dna horních skříněk byly zafrézovány pásky s led diodami, které osvětlují příjemně celou plochu. Dvířka a zásuvky jsou bezůchtkové, stačí jemně zatlačit dveře či zásuvky se otevřou. Při zavírání funguje jemný dotah dovření. Nová indukční deska a nová trouba zvyšují komfort.

05.03.2013

Štítky:

Designový obývací pokoj

zobrazit galerii

 

 

Obývací pokoj ve starém domě s původními parketami, poskládaných do vídeňských čtverců měl svůj vývoj a byl několikrát upravován. Většina nábytku je vyrobena z masivního buku v kombinaci s moderním stříbrným laminem. Bílá kožená sedací souprava byla dovezena z rakouského obchodu. Knihovna má bezůchtkové skleněné dveře. Za zmínku stojí i pěkně vyřešená krbová vložka, moderní stolek v kombinaci starých trámů a skla a starožitný secesní stůl. Barevné řešení, návrh, obrazy a doplňky pocházejí z dílny Růženy Kratochvílové.

05.03.2013

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře