Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Kategorie: vnitřní dveře

Oprava historických dveří

zobrazit galerii

 

Několik měsíců jsme postupně opravovali historické dveře. Majitelé chtěli bílou čistou barvu, aby se prostor elegantně rozzářil. Některé zárubně byly hodně poničené a do koupelny jsme museli dělat dveře úplně nové i se zárubní. Některé části dveří jsme museli vyměnit či vyspravit. Podařilo se krásně zrepasovat kování a to nejen secesní kliky, ale i zámky, táhla a zavírače. Tak myslím, že požadavek na krásnou eleganci byl splněn a tomu jsme rád.

22.10.2016

Štítky:

Interiér pro milovníka lodí

zobrazit galerii

 

Realizace interiéru na kterém jsme se před časem podíleli začínal před lety výrobou eurooken a posuvných dveří do zimní zahrady.

Později přibyla kuchyně, schody, ochoz nad obývacím pokojem a knihovny. Za zmínku stojí také dveře s kovanými klikami. Všechny kovové prvky, včetně nábytkových úchytek, byly ručně krásně vykovány. V závěrečné fázi, byl už čas na legrácky, protože majitelé spokojeně bydleli. Tak jsme vyrobili bar ve tvaru lodě, včetně svítících okének (jedno na fotce bohužel chybí) a zázemí baru. Místnost je to společenská, vedle baru je kulečník a místo na všelijakou zábavu.

Byla to hezká práce, vše bylo z masivu, dubového nebo smrkového. Ten byl kartáčovaný a povrchová úprava vosk a olej.

31.07.2015

Štítky:

Dobové dveře

zobrazit galerii

 

Jeden osvícený investor opravuje byty v činžovním domě tak, že je dává do původního stavu. A nedělá to navíc pro sebe, ale pro nájemníky, sám bydlí jinde.

 

Poblíž centra Českých Budějovic jsme vyráběli dvoje jednokřídlové dveře včetně zárubní a dvoje dvoukřídlové, také se zárubněmi. Ostatní, celkem ještě čtyři komplety (dvoukřídlové dveře a zárubně) prošli repasí a celkovou opravou.

 

Nové dveře i zárubně jsme vyráběli ze smrku, lišty kvůli snadnějšímu frézování z borovice.

 

Při těchto zakázkách je největší umění poskládat frézy tak, aby ozdobné frézování bylo jako v roce 1910. Jsem rád, že se nám to podařilo a nové i staré jsou k nerozeznání. Samostatnou kapitolou je repase kování, tedy zámků i klik.

 

Nátěry provedla kompletně v celém bytě odborná firma.

 

Protože nájemník s panem domácím bouchli šampaňské, tak se nám to asi povedlo.

20.01.2013

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře