Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Kategorie: okna špaletová

Repase oken

zobrazit galerii

 

Dobří kamarádi, se kterými se znám od dětství mne požádali, zda bychom jim nezrepasovali okna na chalupě. Do těchto prací se nikdo nehrne, jsou náročné na pečlivost, řemeslo a na čas. Jste při nich špinaví jako kominíci, musíte hlídat počasí, aby nebylo moc zima ani moc horko, ale můžete to kamarádům odmítnout?  Na obrázcích je vidět postup prací. Truhlářské vyspravení a vysazení poškozených částí, škrábání, broušení, kytování a zase broušení, napuštění proti včem škůdcům, repase kování, základní nátěr, nové přesklení do kytu a finální nátěry, včetně nátěru kytu, aby nevypadával. Okna byla původně zevnitř bílá a zvenku zelená. Tak bylo dobře barvy zachovat. Pak už jen zbývalo začistit vše kolem špaletových rámů, dát parapety a okna vyčistit. Původní okna jsou zhruba z roku 1930. Tak jsme byli rádi, že je nevyměnili za "plasťáky" a starým oknům jsme vdechli nový život na další desítky let.

05.09.2019

Štítky:

Špaletová okna

zobrazit galerii

 

Repliky zhotovené přesně podle původních rozměrů v jedné vesnici u Římova.  Změnou bylo zasklení izolačním dvojsklem do vnějších rámů a pečlivé osazení a utěsnění dřevěné špalety. Zde bývá největší problém v promrzání a netěsnosti. Použitá světlá lazura oživila starý barokní domek  a mladí manželé, kteří sem utekli před ruchem města byli spokojeni, a my též.

05.01.2013

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře