Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Kategorie: kuchyně

Snídaňový bar

zobrazit galerii

 

Když se ohlásí nějací kamarádi, nebo návštěvy, které potřebují v Českých Budějovicích ubytovat, zajistíme jim ubytování v hotelu Klika, který je na krásném místě v centru města. Přestože je kousek od náměstí, je zde klid a výhled na řeku. A zatím si nikdo si nestěžoval :-) K hotelu patří i svělá restaurace a pro podávání snídaní sloužila soustava polic, skříněk, jakási samoobsluha pro snídaně. Na fotografiích vidíte, že změna byla nutná. Spolu s majitelem jsme vymysleli a realizovali soustavu skříněk, prostě snídaňový bar, který se do vyhlášené restaurace hodí. Jenom s čínským virem nikdo nepočítal a tak snídají všichni doma. Ale nebojte, brzy si budeme moci dát něco dobrého a připít si v restauraci Klika u Slepého ramene.

17.04.2021

Štítky:

Kuchyně

zobrazit galerii

 

Na pohled malá, ale velmi prostorná, účelná a funkční. Takovou kuchyní je ta, kterou vidíte na obrázcích. Materiál - hluboce matný neušpinitelný bílý, elegantní povrch, v kombinaci s povrchem dubové desky. Tu jsme použili i na obklad zdi za digestoří. Dobrým detailem jsou i dubové skříňky nad linkou, které s obkladem splývají a nad nimi bílé skříňky v plné hloubce. Kuchyně je součástí obytného prostoru, proto dezén teplého, dřevěného odstínu. Z dubu je i knihovnička z obytné strany. Led osvětlení s regulací v teplé barvě může sloužit i jako příjemné podsvícení. Na závěr jsme vyrobili osvětlení na stopě. Našeho zákazníka, který se do našeho města přistěhoval, jsem se dotazoval, jak na nás přišel. Jeho kolegyni v práci jsme dělali kuchyň a před ní ještě jedné její kamarádce kuchyň, předsíň, postel... Doporučení je nejlepší reklama a je to i naše zpětná vazba. Vyrábíme totiž pro radost.

01.03.2020

Štítky:

Velká kuchyň

zobrazit galerii

 

Veliká kuchyň postavená do tvaru U je vyrobena z tmavého lamina, které bylo vybráno tak, aby jeho barva ladila s jídelnou, kterou majitelka postavila hned vedle boční prosklené skříňky. Ta atypicky uzavírá boční část kuchyně. Jedná se vlastně o takový malý skleník, do kterého jsme umístili led diody. Pracovní deska a navazující záda jsou ze stejného materiálu, který připomíná kovový povrch. Dvířka jsou z běleného dřeva. Horní prosklené jsou vyklápěcí, stejně jako některé boční. Rohy kvůli maximálnímu využití prostoru jsou otevírací se skládanými dveřmi.

Zde jsme bojovali s nizkým stropem, resp. s požadavkem, aby byly skříňky až ke stropu. Pomocí speciálního kování jsou horní skříňky dobře přístupné. Ve spodní části jsou většinou velkoprostorové zásuvky s maximálním otevřením a jemným plynulým dovřením. Svítící led pásky jsme použili i na osvětlení pracovní desky. To je ovládáno dvěma vypínači. Zdánlivě nehotová část vedle myčky byla připravena pro velkou, volně stojící nerezovou lednici. Kvalitní spotřebiče od jednoho výrobce budou myslím sloužit majitelům na Dobré Vodě stejně dlouho jako naše kuchyně.

První obrázek galerie působí jako by kuchyň byla do oblouku. To si jen iPhon vytvořil panorama a mě to přišlo zajímavé, tak jsem fotku použil. 

03.09.2014

Štítky:

Kuchyň z masivní deskou

zobrazit galerii

 

Pro zákazníka, který se stěhoval z Prahy do Českých Budějovic do rekonstruovaného bytu, jsme vyráběli kuchyni, která je trochu netradiční. Materiálem bylo bílé lamino ve vysokém lesku, protikladem tohoto materiálu byla pracovní deska z masivního dřeva hevea, mořená a povrchově upravená na ořerchovou barvu. Netradiční je i umístění skříněk. Spodní tvoří písmeno U, horní jsou jen na jedné straně. Zvenku spodních skříněk, které jsou umístěny do obývacího pokoje, je uprostřed knihovnička, také z masivu.Nad ní je bar, který skrývá "co se v kuchyni děje" a zároveň slouží jako odkládací plocha. Výrobní problémy jsme řešili telefonem, nebo mailem a výsledek je originální. Manželku investora musím pochválit za invenci a promyšlené detaily. Jeden z nich je odkládací plocha vedle varné desky. Do plochy jsou zafrézovány nerezové kulatiny, takže horký hrnec, dřevěnou desku nepoškodí.

13.07.2014

Štítky:

Krásná moderní kuchyně

zobrazit galerii

 

 

Efektní, velmi moderní a krásná kuchyně, vybavená nejmodernějším kováním. Kombinace tmavého dřeva a bílých desek s nerezovými spotřebiči a úchytkami je velmi efektní. Horní prosklené skříňky jsou skládací a vyklápěcí nahoru, roh tvoří otočný koš. Dvojité bílé desky, které lemují a rozdělují kuchyňskou linku, z ní dělají opravdový „kus nábytku“.

05.03.2013

Štítky:

Designová kuchyně

zobrazit galerii

 

 

Designová kuchyně dle návrhu Růženy Kratochvílové byly vyrobena z bílého lesklého lamina v kombinaci se světle šedou strukturou, která připomíná látku. Pracovní desky jsou černé s jemnou strukturou. Do mycí části byl použit kompozitní granitový dřez s efektní baterií. V této části nejsou horní skříňky, je zde pouze otevřená polička s vestavným rádiem a zeď byla kvůli nerovnosti obložena lesklou bílou deskou. Do dna horních skříněk byly zafrézovány pásky s led diodami, které osvětlují příjemně celou plochu. Dvířka a zásuvky jsou bezůchtkové, stačí jemně zatlačit dveře či zásuvky se otevřou. Při zavírání funguje jemný dotah dovření. Nová indukční deska a nová trouba zvyšují komfort.

05.03.2013

Štítky:

Světlá a prostorná kuchyně

zobrazit galerii

 

 

Veliká a jednoduchá kuchyně. Požadavek byl na co největší úložný prostor ve starém bytovém domě, kde proběhla rekonstrukce celého bytu. Limitem zde byla cena. Ale jak je vidět, dá se vyrobit i poměrně laciná kuchně, která vypadá dobře a slouží také dobře. Světlá bříza na dubových parketách s tmavou pracovní deskou vypadá dobře.

04.03.2013

Štítky:

Praktická kuchyně v novostavbě

zobrazit galerii

 

 

Praktické kuchyně v novostavbě jsou vyrobeny z dodaných dvířek od českého výrobce. Korpusy skříněk jsou ze světlého lamina. Praktické jsou i velké zásuvky a jejich úchytky.

Rohovou otevřenou skříňku si přála majitelka, stejně jako otočný sloup na skleničky, který odděluje kuchyňskou část od jídelní.

21.02.2013

Štítky:

Velkoryse pojatá kuchyň

zobrazit galerii

 

 

Velká prostorná kuchyň velkoryse pojatá v novém domě na kraji města. Návrh architekta byl k dispozici. Zajímavé je zakomponování okna, skleněný obklad za sporákem a skleněné poličky vedle baru, nebo zavěšené osvětlující rampy a zabudované osvětlení v sádrokartonu.

Nerezový sokl pěkně odděluje linku od podlahy. Dvířka a zásuvky s jemnou profilací byla dodána na míru.

21.02.2013

Štítky:

Bar z javorového a třešňového dřeva

zobrazit galerii

 

 

Byli jsme vyzvání, abychom stávající kuchyni dotvořili barem z javorového a třešňového masivu. Návrh od paní architektky jsme dostali a vše si sami vyměřily. Oblá prosklená a osvětlená část, která vyčnívá do prostoru je třešničkou na dortu, a nebyla vůbec jednoduchá. To platí i o půlkulatém skle s rádiusem na míru. Zaoblení pokračuje u na vnitřních dvířkách a na vnějším obkladu. Pro masivní nábytek, zvláště z tvrdého dřeva je dobré mít na zimu zvlhčovač vzduchu, jinak hrozí nevratné změny. Myslím, že se to paní architektce i nám povedlo.

21.02.2013

Štítky:

Rohová kuchyně v panelovém domě

zobrazit galerii

 

 

Jednoduchá rohová kuchyně do panelákového bytu v kombinaci světlého javoru a tmavé olše. Působivé a netradiční je umístění polic vedle rohové skříňky. Kuchyňská linka nepůsobí tak masivně. Důraz byl kladen na použití kvalitních samozavíracích výsuvů a dalšího, např. otočného kování.

21.02.2013

Štítky:

Kuchyně z borového masivu

zobrazit galerii

 

 

Kuchyně na míru na chalupu z borového masivu. Umístění odpovídá i styl a způsob výroby této kuchyně. Na chalupě tráví rodina veškerý volný čas a tak se zde nejedné jen ohřátí párků, ale o plnohodnotnou kuchyni. Bylo využito veškeré dostupné místo a tak jsou skříňky rozděleny do čtyř částí. Varná a mycí část, příprava jídel, potravinová skříň s odkládacím stolkem s mini fonotékou a skříňka s otevřenými policemi na výstavu „parádních kousků“. Dvířka s frézovanou výplní jsou upravena oblíbenými tvrdými oleji a slouží již několik let bez vážnějších šrámů. 

21.02.2013

Štítky:

Kuchyně z bukové dýhy

zobrazit galerii

 

 

Atypická kuchyně na míru z bukové dýhy a jemného matného skla. Postavení skříněk na původní parketovou podlahu nám dalo dost zabrat, rozdíl na lince byl čtyři cm.

Rámečková a prosklená dvířka nepůsobí ani příliš kuchyňsky a to je dobře, protože prostor je využíván i jako jídelna.

21.02.2012

Štítky:

Minikuchyně s maxiprostorem

zobrazit galerii

 

 

Kuchyňská linka v malém panelákovém bytě pro maximální využití. Barevné řešení a uspořádání bylo podřízeno návrhům investora, tak aby byl spokojen. Možná by prostoru svědčily světlejší barvy, ale náš zákazník, náš pán.

21.02.2012

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře