Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Kategorie: umělecké předměty

Stoly pro výstavu

zobrazit galerii

 

Máme tu čest spolupracovat s "Domem umění a architektury" v Českých Budějovicích. Kdo se o tento obor zajímá ví, že zde bývají ty nejlepší výstavy z oboru v zastoupení prestižních světových architektů a ateliérů z ČR a z celého světa. Poslední výstava je od Portugalských architektů Aires Mateus s názvem Archive.Za stoly, dle plánů tohoto studia jsme dostali pochvalu, což nás těší a zavazuje. Modely nainstalované na přírodní borovici jsou krásné, čisté, jemné, radost pohledět.

Prostřední obrázek je z přípravy na výstavu Berlínského studia AFF Architekten. Obrovské množství práce a materiálu, ale byla to výstava voňavá.

Závěrečné fotky černé stěny a její přípravy jsou z výstavy Chilského architekta Smiljana Radice. Ten s touto výstavou putoval po celém světě. Byl v Tokiu, New Yorku, v Berlíně... Také on nás pochválil, že v ČB je výstava nejkrásněji nainstalovaná a připravená. Tak to jsme asi světoví :-)

20.10.2019

Štítky:

Ze starého nové, aneb na prodej.

zobrazit galerii

 

Již delší dobu se společně s manželkou, výtvarnicí Růženou Kratochvílovou, snažíme vdechnout starým nepotřebným a dosloužilým věcem nový život. Starý a poničený nábytek, ale neopravujeme do původního stavu. Po truhlářských opravách, odstranění nátěrů a podobných radostech, předám opravený nábytek umným, ženským rukám, které dokáží vytvořit vždy něco originálního. Kulatý stolek s původní odlepovací ořechovou dýhou dostal nejenom zvláštní kovovou barvu, navíc je zdoben modrými střípky, které mohou vyvolat třeba vzpomínku na moře, či hvězdnou oblohu. Krásně se doplňuje s opravenými bukovými křesílky. Ta mají nádherný tvar a jsou na sezení velmi příjemná. Opravený nábytek čeká na svého kupce.

09.05.2017

Štítky:

Svícny pro kostel

zobrazit galerii

 

Za nejkrásnější českobudějovický kostel považuji klášterní kostel P. Marie na Piaristickém náměstí. Když mne oslovili, zda bychom v dílně nezarámovali originální plochý skleněný křížek, vůbec jsem neváhal. Později se objednávka rozšířila ještě o dva svícny. Ty manželka navrhla tak, aby oba materiály - dřevo wenge a zbarvené sklo - k sobě ladily. Skleněné koule ke svícnům vyrobili v nedaleké sklářské huti u Hluboké nad Vltavou. Křížek i oba svícny slouží hlavně při studentských bohoslužbách a setkáních. Ve světle svící sklo nádherně ožívá a ušlechtilé dřevo se sklem kontrastuje. Použité materiály jsou pro studenty mnohem „přátelštější“ než chladné a pompézní zlato, a proto jsme rádi, že je často používají, a že se jim líbí.

20.01.2013

Štítky:

Barokní madona

zobrazit galerii

 

 

Tuto barokní madonu restaurovala malířka a sochařka Růžena Kratochvílová. My jsme dodávali pouze technickou pomoc a pár chybějících kousků lipového dřeva. Madona, která byla původně ve výklenku venkovského stavení, putovala po opravě na poličku v obývacím pokoji.

05.01.2013

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře