Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Kategorie: skříň

Pokoj, který není dětský

zobrazit galerii

 

V našich končinách se spíše používá název "dětský pokoj" i když v něm vegetí teenager. Ten má ale jinou představu o využití a designu pro své království. V tomto pokoji jsme spolupracovali se zámečnictvím Petr Böhm, který nám připravil kovové prvky, ty jsou ošetřeny práškovou barvou. Dalším spolupracovníkem bylo čalounictví Ludmila Petrová. Zde nám vyrobily opěráky a sedátko do výklenku. Opěráky jsou mírně naklopené pro pohodlí, ale to je pro všechny složitější. Stejně tak napasování jednotlivých částí nábytku do šikmin , které bývají šišaté:-). Při navrhování nábytku do malého pokoje dá hodně přemýšlení co kam umístit, aby to bylo účelné, praktické a krásné. Jaké odstíny barev a materiálů zvolit.  Zakázku jsme předali jako vždy kompletní, včetně obkladů stěn, ledkového podsvícení, svítidel, nápaditých originálních úchytek i ramínek.

11.03.2023

Štítky:

Snídaňový bar

zobrazit galerii

 

Když se ohlásí nějací kamarádi, nebo návštěvy, které potřebují v Českých Budějovicích ubytovat, zajistíme jim ubytování v hotelu Klika, který je na krásném místě v centru města. Přestože je kousek od náměstí, je zde klid a výhled na řeku. A zatím si nikdo si nestěžoval :-) K hotelu patří i svělá restaurace a pro podávání snídaní sloužila soustava polic, skříněk, jakási samoobsluha pro snídaně. Na fotografiích vidíte, že změna byla nutná. Spolu s majitelem jsme vymysleli a realizovali soustavu skříněk, prostě snídaňový bar, který se do vyhlášené restaurace hodí. Jenom s čínským virem nikdo nepočítal a tak snídají všichni doma. Ale nebojte, brzy si budeme moci dát něco dobrého a připít si v restauraci Klika u Slepého ramene.

17.04.2021

Štítky:

Dubový nábytek

zobrazit galerii

 

Když jsme v loňském roce připravovali návrh na umístění knihoven, výklenků a akvária, netušili jsme, že budeme v letošním roce pokračovat jídelnou. Jedná se o jeden velký pokoj ve starší opravené vilce. Mnoho knih a hezkých předmětů se kupilo v krabicích. Nejprve jsme nechali postavit sádrokartonovou příčku s výklenky na knihovny a osvětlenými výklenky na výstavu pěkných konviček, svícnů či skleniček. Do obou rohů jsme vyrobili zasklené knihovny. Před větší je skříňka s akváriem u menší je vychytávka, která není vidět a tou je úložná skříňka na deky, polštářky a podobné nezbytnosti. Když je šero a rozsvítí se podélné výklenky a akvárium, má to skvělou atmosféru. 

Po roce jsme byli požádáni, zda bychom v podobném stylu nevytvořili jídelnu. Židle si mladí manželé s velkou rodinou vybrali typové, my jsme dělali jen povrchovou úpravu. K židlím jsme měli vytvořit lavici, stůl a skříňky na "cibulák". Návrhů bylo několik, majitel si nakonec vybral ten, který vidíte na obrázcích. Rohová skříňka, lavice i opěradlo nás potrápily, protože roh byl hodně "z vingle", jak říkají truhláři. Dílo se ale nakonec podařilo a v příjemném světlém pokoji vynikne krásná kresba dubového dřeva i jeho medová barva.

15.08.2013

Štítky:

Promyšlená skříňka

zobrazit galerii

 

Pro našeho zákazníka jsme měli vyrobit moderní komodu, která však měla sloužit i jako "přebalovák" na jejich miminko. V panelákových bytech nebývá místa nazbyt a pokud je nábytek přesně na míru, bývá i maximálně využit. Tak časem zjistíme, že se nám vyšší investice vrátila. Radujeme se z toho, že máme nábytek nejenom krásný, ale také maximálně praktický. Komoda je vyrobena z dvojitých desek krémového lamina s odolnými silnými hranami. Pečlově vybrané úchytky dělají ze skříňky designový kousek. Moderní výsuvy s tlumení zvyšují komfort užívání. Rámeček na přebalování je zajištěn proti posunutí bez šroubů a kování, tak aby nikdo nepoznal, že ta pěkná komoda je vlastně "přebalovák"

10.04.2013

Štítky:

Krásná dubová ložnice s knihovnou

zobrazit galerii

 

Masivní, designová moderní ložnice byla pojata opravdu velkoryse. Myslím, že jsme dělali poprvé postel širokou 2,5 m, ale nešlo jenom o ni vše bylo vyrobeno z dubového masivu, spousta úložného prostoru za dvířky a zásuvkami a spousta detailů, které dělají nábytek krásným. Knihovna naproti postelím je zhotovená podle návrhu investora, který jsem obdivoval. A knihovna naproti postelím je mnohem sympatičtější než stolek s televizí. Povrchová úprava do ložnice a na masivní dub musí být z tvrdých přírodních olejů.

05.03.2013

Štítky:

Moderní jídelna z bahenního dubu

zobrazit galerii

 

 

Masivní moderní stůl na míru, ve vzhledu dubu bahenního patří ke zdařilým návrhům Růženy Kratochvílové. Čtvercové nohy prostupují až nahoru do stolové desky a vytváří velmi hezký detail, který je sice náročný na zpracování, ale za výsledný efekt stojí. Povrch je upraven tvrdými oleji, které v mnohých parametrech předčí kdysi oblíbené laky. Stůl je doplněn osvětleným skleníkem a poličkami do výklenku. Moderní nábytek ve starém interiéru s vysokými stropy má příjemnou atmosféru. Té pomáhá i kontrast světlé podlahy z javorových prken a tmavého dubu.

25.02.2013

Štítky:

Skříňka z ořechové dýhy

zobrazit galerii

 

 

Elegantní skříňka ve starém stylu z ořechové dýhy. Jemné moření dává vyniknout kráse dřeva. Za zmínku stojí masivní kulaté rohy, stejné jako v třicátých letech minulého století. Po moření byl použit polyuretanový lak.

21.02.2013

Štítky:

Moderní skříň ve starém domě

zobrazit galerii

 

 

Zajímavá moderní skříň ve starém domě. Za stříbrnou žaluzií je plynový kotel, ve spodní části zásuvky a dvířka na uskladnění ručníků, šampónů a dalších nezbytných pomůcek člověka 21. století. Staré dveře byly repasovány a místo skel byly zaskleny oboustranně zrcadlem

21.02.2013

Štítky:

Vestavěná skříň

zobrazit galerii

 

 

Stejná vestavěná skříň ze dvou pohledů. V panelákových předsíních je potřeba využít každý centimetr a občas je potřeba i něco schovat. Světlé lamino v odstínu břízy bylo vybráno k novým dveřím. Zrcadlo v jedné části rozšiřuje celý prostor a nepůsobí rušivě. Uspořádání skříně si navrhl pro svou potřebu investor.

21.02.2013

Štítky:

Skříňka pod akvárium

zobrazit galerii

 

 

Nízké skříňky pod televizi a akvárium byly vyrobeny z borových spárovek a opatřeny povrchovou úpravou z tvrdých olejů. Skříňka pod akvárium je uvnitř vyztužená, ve dvířkách je matné sklo, u zásuvek je použito velmi kvalitní kování.

21.02.2013

Štítky:

Komoda z borového masivu

zobrazit galerii

 

 

Dlouhá komoda z borového masivu je rozdělena otevřenou nikou a v zakončena otevřenou kulatou policí, na vystavení nejrůznějších drobností. Veliké a praktické zásuvky mají samozavírání i tlumení a je na ně doživotní záruka.

21.02.2013

Štítky:

Skříň do ložnice

zobrazit galerii

 

 

Skříň do ložnice, kterou jsme vyráběli spolu s postelí byla pro našeho stálého zákazníka. Jeho nejoblíbenějším dřevem je borovice. Rozdělení zásuvkami rozbíjí dlouhé plochy, které nepůsobí u hubených a vysokých skříní dobře a jsou navíc i praktické. Pro mladý pár jistě dostačující úložný prostor.

15.02.2013

Štítky:

Šatní skříň

zobrazit galerii

 

 

Šatní skříň na míru do podkroví chalupy z borového masivu. Vzhled je ozvláštněn dvěma velkými zásuvkami, které jsou v optimální výšce. V nejvyšší části je tyč na kabáty, ostatní díly dělí dřevěné police.

12.02.2013

Štítky:

Hi-fi nábytek

zobrazit galerii

 

 

Hifi nábytek z třešňové dýhy na nerezových nohách byl přesně na míru a na přání náročného zákazníka. Spolu s ním je vidět část skříňky se zásuvkami na cd. 

21.01.2013

Štítky:

Sestava skříněk z ořechového lamina

zobrazit galerii

 

Investor měl plánky, neměl však dodavatele. Společně jsme vybrali pěkné ořechové lamino, ve skleníku jsou police osvětlené led diodami. Police bez složitých úhelníků tvoří čistou linii.

Stěna je ještě doplněna stolkem pod televizi, ve kterém budou umístěny všechny audiovizuální přístroje, kterých má pan domácí několik. Šňůry jsou protaženy průchodkami a za stolkem propojeny tak, aby nerušily. Dvojité horní desky dávají pocit solidnosti a masivnosti.

20.01.2013

Štítky:

Skříň v kostele Svaté Rodiny

zobrazit galerii

 

 

V současné době probíhá obnova kostela Sv. Rodiny na Senovážném náměstí. Tento kostel spolu s ostatními budovami dnešního Biskupského gymnázia tvořil českobudějovický sirotčinec. Za minulého režimu byl kostel zabaven, vyklizen a byly zde regály archivu až do stropu. Obnovy sakrálního prostoru se ujal jeden z našich nejlepších architektů pan ing. arch. Josef Pleskot.

 

Při obnově tohoto prostoru jsem byl osloven spirituálem gymnázia s nabídkou na výrobu skříně do sakristie, která bude sloužit jako úložný prostor na roucha, knihy, svíce apod. Součástí skříně je i malý stolek.

 

Návrh jsme společně připravili s Růženou Kratochvílovou, která uhladila mé technické řešení a vdechla skříni konečnou krásnou podobu.

 

Materiálem byla smrková spárovka upravená na bílo vosky a oleji Osmo®.

 

Řekněte, kdo by nechtěl v tak vybrané společnosti spolupracovat.

20.01.2013

Štítky:

Obývací a dětský pokoj

zobrazit galerii

 

 

V loňském roce jsme s manželkou Růženou Kratochvílovou navrhovali dětský a obývací pokoj pro rodinný domek v Nemanicích. Manželé mají dvě děti, dívku a mladšího chlapce.

 

Zatímco slečna si nejraději v koutku čte, chlapec miluje baseball, modely a zbraně. Učit se musí spolu, dále ale mají relativní soukromí. V obývacím pokoji jsme museli řešit problém kam s velikou knihovnou (není na obrázku), potřeby všech členů domácnosti a výzvu investora na nové pojetí a využití pokojů. Měl jsem s tím těžkou hlavu a mnoho nového mne v poměrně malých prostorách nenapadalo. Jinak tomu bylo u mojí manželky. Hýřila nápady a investory nadchla. Výsledky můžete posoudit sami.

 

V obývacím pokoji jsme použili bukové spárovky různých tlouštěk a upravili je matnými oleji Osmo. Původní prkenná podlaha zůstala zachována.

 

Dále jsme museli upravit elektroinstalaci, šachtu na kabely za televizi a samozřejmě se malovalo. Dětský pokoj je v kombinaci různých desek z lamina. Potom již zbývalo nalepit v dětském pokoji tapetu, pověsit na nové tyče záclony a bylo hotovo. Na závěr manželka pověsila obrazy, které do tohoto interiéru namalovala.

 

Hotovo ale nebylo, po roce jsme dodělávali nové stolky, se starými to už nemohli vydržet. Stolky jsou pod sebe zasouvací a tím i praktické, v malém prostoru zbytečně místo nezabírají.

 

Kombinace skla a masivního buku je elegantní ale i praktická.

20.01.2013

Štítky:

Klasická vestavěná skříň

zobrazit galerii

 

 

Klasická vestavěná skříň pro starší dámu, která nemá ráda novoty, jako jsou posuvné dveře. Elegantní světle šedé lamino se strukturou dřeva je neutrální k ostatním prvkům a hodí se prakticky ke všemu.

21.11.2012

Štítky:

Vestavěná skříň

zobrazit galerii

 

 

Vestavěná skříň do panelákové předsíně splňuje náročné požadavky na úložný prostor. Proto jsou v jedné části police, v druhé tyč na šaty a police nad ní. Bílé lamino se hodí ke všemu.

10.11.2012

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře