Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Barokní madona

zobrazit galerii

 

 

Tuto barokní madonu restaurovala malířka a sochařka Růžena Kratochvílová. My jsme dodávali pouze technickou pomoc a pár chybějících kousků lipového dřeva. Madona, která byla původně ve výklenku venkovského stavení, putovala po opravě na poličku v obývacím pokoji.

05.01.2013

Štítky:

Klasická vestavěná skříň

zobrazit galerii

 

 

Klasická vestavěná skříň pro starší dámu, která nemá ráda novoty, jako jsou posuvné dveře. Elegantní světle šedé lamino se strukturou dřeva je neutrální k ostatním prvkům a hodí se prakticky ke všemu.

21.11.2012

Štítky:

Vestavěná skříň

zobrazit galerii

 

 

Vestavěná skříň do panelákové předsíně splňuje náročné požadavky na úložný prostor. Proto jsou v jedné části police, v druhé tyč na šaty a police nad ní. Bílé lamino se hodí ke všemu.

10.11.2012

Štítky:

Skříň na roucha

zobrazit galerii

 

 

Takovouto členitou skříň na stupínku, jsme vyráběli z dubem dýhovaných desek v kombinaci z masivem. Skříň slouží k ukládání rouch a bohoslužebných předmětů a je umístěna v sakristii jednoho z českobudějovických poutních kostelů. Návrh dodal pan farář a my jsme se snažili jeho představy naplnit. 

21.02.2012

Štítky:

Repase stolu s nástavbou

zobrazit galerii

 

 

Ténto stůl vyžadoval jen drobnější opravy, nejvíce poškozená byla deska, která je ve střední části vyložená zeleným suknem, které jsme také museli vyměnit. Desku jsme ale opravovali dvakrát, protože majitel na opravu chvátal a tak nebyla ještě politura vyzrálá. Přesto jsme stůl převezli a on si na něj samou radostí postavil notebook a nechal jej několik hodin zapnutý. Přilepily se nejenom gumové nožičky, ale teplo z ventilátoru udělalo své. Politura se dělal znovu a majitel už nechvátal…

21.02.2012

Štítky:

Restaurovaná komoda

zobrazit galerii

 

 

Nefunkční šublata, odštípané dýhy na středních částech poškozená politura na desce. V takovém stavu mi jí přivezl jeden můj kamarád. Šublata jsme museli zevnitř vylepit lištami ze starých podlahových prkem, dýha byla silná skoro tři milimetry, tak jsme si jí museli vyrobit. Další povrchová úprava už probíhala klasickým způsobem šelakových politur.

21.02.2012

Štítky:

Starožitný stůl

zobrazit galerii

 

 

Stůl se soustruženými nohami a spodní křížovou trnoží patřil známé pražské rodině. Nohy byly celkem v pořádku, opravu potřebovala hlavně deska, trnož a luby. Po vysazení poškozených míst novou ořechovou dýhou následoval pomalý proces nové šelakové politury. Zde se nesmí nic uchvátat, stačí jeden špatný tah a děláte vše znovu od začátku.

21.02.2012

Štítky:

Bary

zobrazit galerii

 

 

Dva bary v provozovnách kam chodím za prací, ne za zábavou.

Přední prosvětlená část baru je z materiálu Dibond a kruhy v něm jsou vyřezány vodním paprskem. Podložení a rozptýlení zářivkového osvětlení je přes matný polykarbonát.

Ostatní prvky jsou z nerezu, police a rampy jsou dubové.

Druhý bar je kombinací černých lakovaných desek s laminovým obkladem a nerezovou podnoží.

21.02.2012

Štítky:

Kuchyně z bukové dýhy

zobrazit galerii

 

 

Atypická kuchyně na míru z bukové dýhy a jemného matného skla. Postavení skříněk na původní parketovou podlahu nám dalo dost zabrat, rozdíl na lince byl čtyři cm.

Rámečková a prosklená dvířka nepůsobí ani příliš kuchyňsky a to je dobře, protože prostor je využíván i jako jídelna.

21.02.2012

Štítky:

Minikuchyně s maxiprostorem

zobrazit galerii

 

 

Kuchyňská linka v malém panelákovém bytě pro maximální využití. Barevné řešení a uspořádání bylo podřízeno návrhům investora, tak aby byl spokojen. Možná by prostoru svědčily světlejší barvy, ale náš zákazník, náš pán.

21.02.2012

Štítky:

Knihovna v koloniálním stylu

zobrazit galerii

 

 

Knihovna ve starém koloniálním stylu je vyrobena z exotického dřeva hevea, které vyniká svou pevností a je přirovnáváno k dubu. Moření dekoračními vosky, dává dřevu správnou patinu „do stara“.

21.02.2012

Štítky:

Manželská postel z borovice

zobrazit galerii

 

 

Masivní borová manželská postel je ozvláštněna zafrézovaným páskem světle zeleného matného skla, za kterým svítí led diody. Důležité je nejenom jak postel vypadá, ale i výběr roštů a matrací.

21.02.2012

Štítky:

Vilka Roudné

zobrazit galerii

 

 

Do vilky v Roudném jsme vyráběli eurookna a dveře, příjemná zakázka. Později, protože byl investor spokojen, jsme vyráběli i kuchyně a obklad betonového schodiště.

21.02.2012

Štítky:

Byt na Pražském předměstí

zobrazit galerii

 

 

Při opravách bytu na Pražském předměstí byla do dvorní části stará okna nahrazena novými typu euro. Do ulice byla oblouková okna částečně opravena a vnější křídla byla vyrobena do starých rámu s izolačními dvojskly. Náročné dílo na měření a pasování.

21.02.2012

Štítky:

Široké okno s dřevěným sloupkem

zobrazit galerii

 

 

Oprava rodinného domu sestávala hlavně z výměny panelákových oken za nová typu euro. Zakrytí středního sloupku dřevem a vytvoření sestavy, si přál investor a udělal jistě dobře. Sestava vypadá originálně a příjemně teple.

21.02.2012

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře