Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Moderní skříň ve starém domě

zobrazit galerii

 

 

Zajímavá moderní skříň ve starém domě. Za stříbrnou žaluzií je plynový kotel, ve spodní části zásuvky a dvířka na uskladnění ručníků, šampónů a dalších nezbytných pomůcek člověka 21. století. Staré dveře byly repasovány a místo skel byly zaskleny oboustranně zrcadlem

21.02.2013

Štítky:

Vestavěná skříň

zobrazit galerii

 

 

Stejná vestavěná skříň ze dvou pohledů. V panelákových předsíních je potřeba využít každý centimetr a občas je potřeba i něco schovat. Světlé lamino v odstínu břízy bylo vybráno k novým dveřím. Zrcadlo v jedné části rozšiřuje celý prostor a nepůsobí rušivě. Uspořádání skříně si navrhl pro svou potřebu investor.

21.02.2013

Štítky:

Skříňka pod akvárium

zobrazit galerii

 

 

Nízké skříňky pod televizi a akvárium byly vyrobeny z borových spárovek a opatřeny povrchovou úpravou z tvrdých olejů. Skříňka pod akvárium je uvnitř vyztužená, ve dvířkách je matné sklo, u zásuvek je použito velmi kvalitní kování.

21.02.2013

Štítky:

Komoda z borového masivu

zobrazit galerii

 

 

Dlouhá komoda z borového masivu je rozdělena otevřenou nikou a v zakončena otevřenou kulatou policí, na vystavení nejrůznějších drobností. Veliké a praktické zásuvky mají samozavírání i tlumení a je na ně doživotní záruka.

21.02.2013

Štítky:

Oprava piana

zobrazit galerii

 

 

Oprava hudebního nástroje byla pro nás výzvou. Znamenalo to kompletní rozebrání, obroušení a vyspravení viditelných ploch. Poté následovala šelaková politura, kterou jsme museli s výrobcem těchto nástrojů u nás konzultovat. Výsledek dopadl nádherně a tak byl investor velmi spokojený s dárkem pro hudebně nadanou vnučku. Škoda jen, že se jednalo o vídeňskou mechaniku, která se po letech velmi těžko ladí. To už ale nebyla naše starost, my jsme svou práci odvedli dobře.

21.02.2013

Štítky:

Skříň z jasanové kořenice

zobrazit galerii

 

 

Krásná skříň z jasanové kořenice byla v dost zbídačelém stavu a musela být celá rozebrána a opětovně sklížena. Nově jsou oklížené boky soklu silnou kořenicí, ostatní části se podařilo zachovat a drobnosti na čelních plochách vyspravit. Nově vysazena je část ozdobného pásku na bočních profilech.

21.02.2013

Štítky:

Pracovní kout

zobrazit galerii

 

 

Pracovní kout do „mrtvého“prostoru chodby bytu v novostavbě. Získat z prostoru maximum možného, to bylo cílem tohoto návrhu a realizace. Díky zužující se části se podařilo umístnit počítač i skříňku na pořadače. Místo pro klávesnici je vysouvací, pod pracovní deskou.

Vedle horních prosklených skříněk zůstal volný prostor na držák cd. Myslím, že jsme svůj úkol splnili, a nepromarnili ani centimetr. Přesto prostor není „přeplácán“a působí otevřeně a příjemně.

21.02.2013

Štítky:
  • nejsou přiřazeny žádné štítky

Praktická kuchyně v novostavbě

zobrazit galerii

 

 

Praktické kuchyně v novostavbě jsou vyrobeny z dodaných dvířek od českého výrobce. Korpusy skříněk jsou ze světlého lamina. Praktické jsou i velké zásuvky a jejich úchytky.

Rohovou otevřenou skříňku si přála majitelka, stejně jako otočný sloup na skleničky, který odděluje kuchyňskou část od jídelní.

21.02.2013

Štítky:

Velkoryse pojatá kuchyň

zobrazit galerii

 

 

Velká prostorná kuchyň velkoryse pojatá v novém domě na kraji města. Návrh architekta byl k dispozici. Zajímavé je zakomponování okna, skleněný obklad za sporákem a skleněné poličky vedle baru, nebo zavěšené osvětlující rampy a zabudované osvětlení v sádrokartonu.

Nerezový sokl pěkně odděluje linku od podlahy. Dvířka a zásuvky s jemnou profilací byla dodána na míru.

21.02.2013

Štítky:

Bar z javorového a třešňového dřeva

zobrazit galerii

 

 

Byli jsme vyzvání, abychom stávající kuchyni dotvořili barem z javorového a třešňového masivu. Návrh od paní architektky jsme dostali a vše si sami vyměřily. Oblá prosklená a osvětlená část, která vyčnívá do prostoru je třešničkou na dortu, a nebyla vůbec jednoduchá. To platí i o půlkulatém skle s rádiusem na míru. Zaoblení pokračuje u na vnitřních dvířkách a na vnějším obkladu. Pro masivní nábytek, zvláště z tvrdého dřeva je dobré mít na zimu zvlhčovač vzduchu, jinak hrozí nevratné změny. Myslím, že se to paní architektce i nám povedlo.

21.02.2013

Štítky:

Rohová kuchyně v panelovém domě

zobrazit galerii

 

 

Jednoduchá rohová kuchyně do panelákového bytu v kombinaci světlého javoru a tmavé olše. Působivé a netradiční je umístění polic vedle rohové skříňky. Kuchyňská linka nepůsobí tak masivně. Důraz byl kladen na použití kvalitních samozavíracích výsuvů a dalšího, např. otočného kování.

21.02.2013

Štítky:

Kuchyně z borového masivu

zobrazit galerii

 

 

Kuchyně na míru na chalupu z borového masivu. Umístění odpovídá i styl a způsob výroby této kuchyně. Na chalupě tráví rodina veškerý volný čas a tak se zde nejedné jen ohřátí párků, ale o plnohodnotnou kuchyni. Bylo využito veškeré dostupné místo a tak jsou skříňky rozděleny do čtyř částí. Varná a mycí část, příprava jídel, potravinová skříň s odkládacím stolkem s mini fonotékou a skříňka s otevřenými policemi na výstavu „parádních kousků“. Dvířka s frézovanou výplní jsou upravena oblíbenými tvrdými oleji a slouží již několik let bez vážnějších šrámů. 

21.02.2013

Štítky:

Javorová knihovna na míru

zobrazit galerii

 

 

Velká knihovna na míru pro jednoho milovníka umění je vyrobena z javorem dýhovaných desek. Spodní praktické skříňky jsou skladné a dá se do nich uklidil ledacos. Dvě „okna“ mezi horními prosklenými skříňkami jsou připravena na obrazy, které o majiteli vypoví ještě více. Osvětlené horní skříňky svítí nejenom na obrazy, ale i na prosklenou část knihovny a na stylové dveře vedoucí do jídelny. Dveře jsou replikou původních

21.02.2013

Štítky:

Knihovny v dětském pokoji

zobrazit galerii

 

 

Dvě designové knihovny v pokoji pro slečnu jsou kombinací stříbrného lamina, které má zdvojenou tloušťku. Police knihovny jsou pro odlehčení z masivní smrkové biodesky. Ta se objevuje ještě v dalších částech nábytku v pokoji. Zavěšení na zeď vytváří pocit, jako by se vznášely v prostoru.

21.02.2013

Štítky:

Interiéry jazykové školy

zobrazit galerii

 

 

Návrh interiérů pro jazykovou školu ve starém opraveném domě v centru Českých Budějovic byl opravdovým oříškem. Šikmé stropy, trámy v prostoru, nejrůznější schůdky a zákoutí byly pro návrh učeben pro určitý počet žáků téměř neřešitelným problémem. Zde nepomáhala žádná vizualizace. Muselo se vše řešit na místě, stále měřit a zkoušet zda se dá sedět, projít, zda budou všichni vidět přes trámy na vyučujícího…

Návrh Růženy Kratochvílové s naší technickou pomocí se nakonec ukázal velmi dobrý a učebny už slouží pěkných pár let.

21.02.2013

Štítky:

Povedené "letiště"

zobrazit galerii

 

 

Povedené „letiště“, které jsme sami navrhli a vyrobili, neslouží jen k příjemnému povalování, ale i k přespání a vedle praktických zásuvek v čele, je druhá část odklápěcí. Snídaňové stolečky jsou velmi praktické i při večerním „zobání“. Materiál je javorová dýha s nákližky, použitá při výrobě dalších částí nábytku obývacího pokoje.

21.02.2013

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře