Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Dubová čalouněná lavice

zobrazit galerii

 

Pro starší manželský pár jsme navrhli a vyrobili čalouněnou sedací lavici. Měla být vyšší, aby se z ní dobře vstávalo, ne jako ze starých sedacích souprav, kam zapadnete a musí vás zvedat. Podmínkou bylo i druhá funkce, tuhé ležení, z nějž nebolí záda. Ve spolupráci s naší čalounicí jsme lavici vyrobili, barevně ji sladili k stávajícímu nábytku a dostali od zákazníka pochvalu.

18.06.2014

Štítky:

Květinová koupelna

zobrazit galerii

 

V poslední době nám přibývá zakázek na koupelnový nábytek.Lidé už nechtějí mít v koupelně jen umyvadlo či vanu. Pro větší útulnost si přejí nejrůznější skříňky. Chtějí také zakrýt někdy nevzhledné armatury. Nábytek na této zakázce byl vyroben z nového typu laminových desek, které mají strukturu i kresbu dřeva věrnější, než ty předchozí. Umyvadlo jsme do desky zapustili. Dominantním motivem koupelny však zůstaly velké květinové dlaždice. Naším nábytkem, se ale koupelna stala útulnější.

06.05.2014

Štítky:

Prodejna šperků

zobrazit galerii

 

Hned po revoluci v roce 1991, jsme získali zakázku na prodejnu šperků v centru Českých Budějovic, v ulici kteá vede z náměstí k divadlu. Návrh byl od architektů a na realizaci se podíleli sklenáři, pasíři i kameníci. Hlavní stěna byla obložena moderní plastikou a celé zlatnictví bylo laděno do modré barvy. Obchod se postupně rozšiřoval a my přidělávali další výstavní skřině v modré barvě. Při větší rekonstrukci v letošním roce majitel rozhodl, že vše musí být v barvě českého granátu, která je i firemní barvou. Starší nábytek jsme zrepasovali a z modrého dělali červený. Nové výstavní skříně vyrobili v nové, granátové barvě. Součástí oprav bylo i vyčištění mosazných pasířských prvků a kompletní výměna osvětlení nábytku. Moderní led diody šperkům sluší. Zakázka to byla atypická a náročná, byli jsme ale rádi, že investor je s námi spokojený už 22 let. Toho si vážíme.

12.12.2013

Štítky:

Veranda

zobrazit galerii

 

Byl jsem osloven mým kamarádem, zda bychom mu neopravili verandu na starém domě z třicátých let minulého století. Ikdyž to není úplně naše parketa, udělali jsme s manželkou návrh a dali se do díla. Celou přední část jsme vyjmuli a vsadili novou prosklenou stěnu ze smrkových europrofilů s bezpečnostním a izolačním dvojsklem. Ve vnitřní části nám vypomohla spřátelená  stavební firma, která provedla vyrovnání a zadláždění podesty a schodů protiskluzovou dlažbou. My jsme potom verandu zateplili, namontovali boční okénka a vnitřek obložili přírodními smrkovými palubkami. Vnější palubky jsou namořené k barvě rámů. Střecha byla opravená nedávno, tak zůstala, včetně původního svodu. Ptáte se co dělá v horní části ten kříž? Starý dům je jednou z far poblíž Českých Budějovic a kříž který navrhla manželka složit z barevných fazetovaných skel, je určitě ozdobou celé realizace.

24.10.2013

Štítky:

Dubový nábytek

zobrazit galerii

 

Když jsme v loňském roce připravovali návrh na umístění knihoven, výklenků a akvária, netušili jsme, že budeme v letošním roce pokračovat jídelnou. Jedná se o jeden velký pokoj ve starší opravené vilce. Mnoho knih a hezkých předmětů se kupilo v krabicích. Nejprve jsme nechali postavit sádrokartonovou příčku s výklenky na knihovny a osvětlenými výklenky na výstavu pěkných konviček, svícnů či skleniček. Do obou rohů jsme vyrobili zasklené knihovny. Před větší je skříňka s akváriem u menší je vychytávka, která není vidět a tou je úložná skříňka na deky, polštářky a podobné nezbytnosti. Když je šero a rozsvítí se podélné výklenky a akvárium, má to skvělou atmosféru. 

Po roce jsme byli požádáni, zda bychom v podobném stylu nevytvořili jídelnu. Židle si mladí manželé s velkou rodinou vybrali typové, my jsme dělali jen povrchovou úpravu. K židlím jsme měli vytvořit lavici, stůl a skříňky na "cibulák". Návrhů bylo několik, majitel si nakonec vybral ten, který vidíte na obrázcích. Rohová skříňka, lavice i opěradlo nás potrápily, protože roh byl hodně "z vingle", jak říkají truhláři. Dílo se ale nakonec podařilo a v příjemném světlém pokoji vynikne krásná kresba dubového dřeva i jeho medová barva.

15.08.2013

Štítky:

Bukový stolek

zobrazit galerii

 

Na vytržené stránce z novin byl barevný flek, v němž naše zákaznice viděla přesně takový stolek, jaký by si přála. Tak jsme to trochu učesali, dohodli se na rozměrech, tloušťce materiálu a detailu umístění nohou skrz vrchní desku. Celý stolek je z bukového masivu, povrchová úprava parketovým olejem. Z výsledku měla radost nejenom naše zákaznice, ale i my.

21.05.2013

Štítky:

Promyšlená skříňka

zobrazit galerii

 

Pro našeho zákazníka jsme měli vyrobit moderní komodu, která však měla sloužit i jako "přebalovák" na jejich miminko. V panelákových bytech nebývá místa nazbyt a pokud je nábytek přesně na míru, bývá i maximálně využit. Tak časem zjistíme, že se nám vyšší investice vrátila. Radujeme se z toho, že máme nábytek nejenom krásný, ale také maximálně praktický. Komoda je vyrobena z dvojitých desek krémového lamina s odolnými silnými hranami. Pečlově vybrané úchytky dělají ze skříňky designový kousek. Moderní výsuvy s tlumení zvyšují komfort užívání. Rámeček na přebalování je zajištěn proti posunutí bez šroubů a kování, tak aby nikdo nepoznal, že ta pěkná komoda je vlastně "přebalovák"

10.04.2013

Štítky:

Stolek pro slečnu

zobrazit galerii

 

Masivní bukový stolek se zásuvkami s plnovýsuvy a efektní poličkou se skleněnými policemi. Do nich už si dcera inestora naaranžovala nejrůznější šminky a potřeby náctiletých dívek. V desce stolu je průchodka na kabel lampičky a notebooku.

05.03.2013

Štítky:

Krásná dubová ložnice s knihovnou

zobrazit galerii

 

Masivní, designová moderní ložnice byla pojata opravdu velkoryse. Myslím, že jsme dělali poprvé postel širokou 2,5 m, ale nešlo jenom o ni vše bylo vyrobeno z dubového masivu, spousta úložného prostoru za dvířky a zásuvkami a spousta detailů, které dělají nábytek krásným. Knihovna naproti postelím je zhotovená podle návrhu investora, který jsem obdivoval. A knihovna naproti postelím je mnohem sympatičtější než stolek s televizí. Povrchová úprava do ložnice a na masivní dub musí být z tvrdých přírodních olejů.

05.03.2013

Štítky:

Krásná moderní kuchyně

zobrazit galerii

 

 

Efektní, velmi moderní a krásná kuchyně, vybavená nejmodernějším kováním. Kombinace tmavého dřeva a bílých desek s nerezovými spotřebiči a úchytkami je velmi efektní. Horní prosklené skříňky jsou skládací a vyklápěcí nahoru, roh tvoří otočný koš. Dvojité bílé desky, které lemují a rozdělují kuchyňskou linku, z ní dělají opravdový „kus nábytku“.

05.03.2013

Štítky:

Designová kuchyně

zobrazit galerii

 

 

Designová kuchyně dle návrhu Růženy Kratochvílové byly vyrobena z bílého lesklého lamina v kombinaci se světle šedou strukturou, která připomíná látku. Pracovní desky jsou černé s jemnou strukturou. Do mycí části byl použit kompozitní granitový dřez s efektní baterií. V této části nejsou horní skříňky, je zde pouze otevřená polička s vestavným rádiem a zeď byla kvůli nerovnosti obložena lesklou bílou deskou. Do dna horních skříněk byly zafrézovány pásky s led diodami, které osvětlují příjemně celou plochu. Dvířka a zásuvky jsou bezůchtkové, stačí jemně zatlačit dveře či zásuvky se otevřou. Při zavírání funguje jemný dotah dovření. Nová indukční deska a nová trouba zvyšují komfort.

05.03.2013

Štítky:

Designový obývací pokoj

zobrazit galerii

 

 

Obývací pokoj ve starém domě s původními parketami, poskládaných do vídeňských čtverců měl svůj vývoj a byl několikrát upravován. Většina nábytku je vyrobena z masivního buku v kombinaci s moderním stříbrným laminem. Bílá kožená sedací souprava byla dovezena z rakouského obchodu. Knihovna má bezůchtkové skleněné dveře. Za zmínku stojí i pěkně vyřešená krbová vložka, moderní stolek v kombinaci starých trámů a skla a starožitný secesní stůl. Barevné řešení, návrh, obrazy a doplňky pocházejí z dílny Růženy Kratochvílové.

05.03.2013

Štítky:

Světlá a prostorná kuchyně

zobrazit galerii

 

 

Veliká a jednoduchá kuchyně. Požadavek byl na co největší úložný prostor ve starém bytovém domě, kde proběhla rekonstrukce celého bytu. Limitem zde byla cena. Ale jak je vidět, dá se vyrobit i poměrně laciná kuchně, která vypadá dobře a slouží také dobře. Světlá bříza na dubových parketách s tmavou pracovní deskou vypadá dobře.

04.03.2013

Štítky:

Moderní jídelna z bahenního dubu

zobrazit galerii

 

 

Masivní moderní stůl na míru, ve vzhledu dubu bahenního patří ke zdařilým návrhům Růženy Kratochvílové. Čtvercové nohy prostupují až nahoru do stolové desky a vytváří velmi hezký detail, který je sice náročný na zpracování, ale za výsledný efekt stojí. Povrch je upraven tvrdými oleji, které v mnohých parametrech předčí kdysi oblíbené laky. Stůl je doplněn osvětleným skleníkem a poličkami do výklenku. Moderní nábytek ve starém interiéru s vysokými stropy má příjemnou atmosféru. Té pomáhá i kontrast světlé podlahy z javorových prken a tmavého dubu.

25.02.2013

Štítky:

Malé stolky z buku

zobrazit galerii

 

 

Malé stolky k sedací soupravě z přírodního buku jsou kombinací dřeva a skla. Skrze sklo vidíme na odložené předměty na nižším stolku, který můžeme v případě potřeby použít samostatně, nebo jako sestavu. Stolky byly navrženy naší designérkou jako doplnění k interiéru, který jsme v minulosti vyrobili, protože investor se na starý stolek a nový nábytek nemohl dívat. Poznáte, který z interiérů to byl?

21.02.2013

Štítky:

Skříňka z ořechové dýhy

zobrazit galerii

 

 

Elegantní skříňka ve starém stylu z ořechové dýhy. Jemné moření dává vyniknout kráse dřeva. Za zmínku stojí masivní kulaté rohy, stejné jako v třicátých letech minulého století. Po moření byl použit polyuretanový lak.

21.02.2013

Štítky:

Moderní skříň ve starém domě

zobrazit galerii

 

 

Zajímavá moderní skříň ve starém domě. Za stříbrnou žaluzií je plynový kotel, ve spodní části zásuvky a dvířka na uskladnění ručníků, šampónů a dalších nezbytných pomůcek člověka 21. století. Staré dveře byly repasovány a místo skel byly zaskleny oboustranně zrcadlem

21.02.2013

Štítky:

Vestavěná skříň

zobrazit galerii

 

 

Stejná vestavěná skříň ze dvou pohledů. V panelákových předsíních je potřeba využít každý centimetr a občas je potřeba i něco schovat. Světlé lamino v odstínu břízy bylo vybráno k novým dveřím. Zrcadlo v jedné části rozšiřuje celý prostor a nepůsobí rušivě. Uspořádání skříně si navrhl pro svou potřebu investor.

21.02.2013

Štítky:

Skříňka pod akvárium

zobrazit galerii

 

 

Nízké skříňky pod televizi a akvárium byly vyrobeny z borových spárovek a opatřeny povrchovou úpravou z tvrdých olejů. Skříňka pod akvárium je uvnitř vyztužená, ve dvířkách je matné sklo, u zásuvek je použito velmi kvalitní kování.

21.02.2013

Štítky:

Komoda z borového masivu

zobrazit galerii

 

 

Dlouhá komoda z borového masivu je rozdělena otevřenou nikou a v zakončena otevřenou kulatou policí, na vystavení nejrůznějších drobností. Veliké a praktické zásuvky mají samozavírání i tlumení a je na ně doživotní záruka.

21.02.2013

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře