Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Rekonstrukce domu na Lannově tř.

zobrazit galerii

 

 

Jirsíkův národní dům na Lannově třídě v ČB jsme rekonstruovali postupně po jednotlivých patrech, dle finančních možností investora. Tvary oken se musely zachovat. Náročné byly velké výkladce z bezpečnostních skel, které díky své váze  muselo zasklívat šest řemeslníků. Atypická jsou i vysoká okna na schodišti. Dnes patří tento dům k nejlépe opraveným domům na hlavní pěší zóně. Myslím, že je to i naše zásluha. Při návrhu na barevné řešení fasády, tedy i oken vyhrál návrh Růženy Kratochvílové, takže současná nevtíravá, originální a elegantní barevnost je její zásluhou. Díky

21.02.2013

Štítky:

Skříň do ložnice

zobrazit galerii

 

 

Skříň do ložnice, kterou jsme vyráběli spolu s postelí byla pro našeho stálého zákazníka. Jeho nejoblíbenějším dřevem je borovice. Rozdělení zásuvkami rozbíjí dlouhé plochy, které nepůsobí u hubených a vysokých skříní dobře a jsou navíc i praktické. Pro mladý pár jistě dostačující úložný prostor.

15.02.2013

Štítky:

Vnitřní dveře v kostele

zobrazit galerii

 

 

Vnitřní dveře umístěné pod kůrem kostela v Dubném jsou vchodem do vytápěné místnosti, která je součástí kostela. Tvarově stejné s dveřmi je i pevné obloukové okno Místnost slouží pro rodiny s malými dětmi, které se v chrámu ohřejí na také neruší ostatní.

15.02.2013

Štítky:

Šatní skříň

zobrazit galerii

 

 

Šatní skříň na míru do podkroví chalupy z borového masivu. Vzhled je ozvláštněn dvěma velkými zásuvkami, které jsou v optimální výšce. V nejvyšší části je tyč na kabáty, ostatní díly dělí dřevěné police.

12.02.2013

Štítky:

Moderní stůl na míru

zobrazit galerii

 

 

Moderní stůl na míru s řadou pěkných detailů. Přírodní světlý buk ukazuje některé konstrukční spoje jako výrazný estetický prvek. Skleněná deska je vsazena tak, aby přes dřevo nepřečnívala. Tři otvory v delší straně stolu skrývají vložené nerezové trubky. Ty jsou zde proto, že ke stolu patří židle z nerezových trubek v kombinaci se světlým bukem. V opěradle židlí jsou tři kulaté otvory. Zde je vidět, že i k hotovým a koupeným částem nábytku se dá „dotvořit“ něco pěkného.

10.02.2013

Štítky:

Psací stůl

zobrazit galerii

 

 

Psací stůl do pánského pokoje na první pohled vzbuzuje důvěru masivními plochami z dýhovaných desek, opatřených nákližky a příjemnou světle ořechovou barvou. Jemné úchytky na velkých praktických zásuvkách dávají celému nábytku „šmrnc“.

09.02.2013

Štítky:

Konferenční stolek z masivu

zobrazit galerii

 

 

Konferenční stolek z přírodního masivního dubu má vyvážené proporce a je na první pohled praktický. U přírodního dubu opatřeného tvrdými oleji vynikne krásná barva a struktura dřeva.

08.02.2013

Štítky:

Jídelní stůl z masivu

zobrazit galerii

 

 

Detail jednoduchého, ale poctivého jídelního stolu z masivního dubu desku má zdobenou jemným frézováním, které vyvolává příjemné vzpomínky na stoly našich babiček. 

08.02.2013

Štítky:

Netradiční eurookno

zobrazit galerii

 

Dle původních oken jsme vyrobili nová okna typu euro. Složitější byly oblouky a nejpůsobivější je přesná kopie členění největšího okna v přízemí. Dřevěná okna v barvě slonové kosti jsou součástí jedné z českobudějovických škol.

06.02.2013

Štítky:
  • nejsou přiřazeny žádné štítky

Replika secesního okna

zobrazit galerii

 

 

Oválné okno v pěkném secesním domě v Týně nad Vltavou čekalo s výměnou na nás. Majitel postupně vyměnil všechna hranatá okna za typ euro, oválné podle starého kovového rámu nikdo nechtěl dělat. Vyrobili jsme jej hodně masivní, abychom mohli u izolačního dvojskla dosáhnout co nejlepších parametrů. To se nám podařilo a replika splňuje to co od dnešního okna požadujeme a je esteticky věrnou kopií.

05.02.2013

Štítky:

Okno s malým okénkem

zobrazit galerii

 

Téměř přesná kopie okna z počátku 19. století, včetně malého otevíracího větracího okénka. Tento typ oken s tzv. vídeňskou špaletou kdy je vnější okno otevíráno ven, vnitřní dovnitř, byl v minulosti často používán.  Izolaci tvoří prostor mezi okny na hloubku zdi. Vnější křídla většinou téměř lícují s fasádou a tak jsou okna od povětrnostních vlivů hodně namáhána. Tak tomu bylo i zde na tomto domě v centru Českých Budějovic, který je navíc orientován jihozápadně. I po letech okna vypadají dobře a fungují také tak.

 

05.02.2013

Štítky:

Hi-fi nábytek

zobrazit galerii

 

 

Hifi nábytek z třešňové dýhy na nerezových nohách byl přesně na míru a na přání náročného zákazníka. Spolu s ním je vidět část skříňky se zásuvkami na cd. 

21.01.2013

Štítky:

Předsíňová stěna

zobrazit galerii

 

 

Předsíňová stěna s botníkem z ořechové dýhy je celá zavěšená, „aby se pod ní vešli pantofle a dalo se tam vytřít“, tak znělo zadání. Ořechová dýha má překrásnou kresbu a teplou barvu. Poměrně úzký prostor rozšiřuje zrcadlo. Otáčecí věšák jsou nejenom praktické, ale i krásné.

21.01.2013

Štítky:

Sestava skříněk z ořechového lamina

zobrazit galerii

 

Investor měl plánky, neměl však dodavatele. Společně jsme vybrali pěkné ořechové lamino, ve skleníku jsou police osvětlené led diodami. Police bez složitých úhelníků tvoří čistou linii.

Stěna je ještě doplněna stolkem pod televizi, ve kterém budou umístěny všechny audiovizuální přístroje, kterých má pan domácí několik. Šňůry jsou protaženy průchodkami a za stolkem propojeny tak, aby nerušily. Dvojité horní desky dávají pocit solidnosti a masivnosti.

20.01.2013

Štítky:

Svícny pro kostel

zobrazit galerii

 

Za nejkrásnější českobudějovický kostel považuji klášterní kostel P. Marie na Piaristickém náměstí. Když mne oslovili, zda bychom v dílně nezarámovali originální plochý skleněný křížek, vůbec jsem neváhal. Později se objednávka rozšířila ještě o dva svícny. Ty manželka navrhla tak, aby oba materiály - dřevo wenge a zbarvené sklo - k sobě ladily. Skleněné koule ke svícnům vyrobili v nedaleké sklářské huti u Hluboké nad Vltavou. Křížek i oba svícny slouží hlavně při studentských bohoslužbách a setkáních. Ve světle svící sklo nádherně ožívá a ušlechtilé dřevo se sklem kontrastuje. Použité materiály jsou pro studenty mnohem „přátelštější“ než chladné a pompézní zlato, a proto jsme rádi, že je často používají, a že se jim líbí.

20.01.2013

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře