Truhlářství TKK

Obrazová galerie

Moderní stůl na míru

zobrazit galerii

 

 

Moderní stůl na míru s řadou pěkných detailů. Přírodní světlý buk ukazuje některé konstrukční spoje jako výrazný estetický prvek. Skleněná deska je vsazena tak, aby přes dřevo nepřečnívala. Tři otvory v delší straně stolu skrývají vložené nerezové trubky. Ty jsou zde proto, že ke stolu patří židle z nerezových trubek v kombinaci se světlým bukem. V opěradle židlí jsou tři kulaté otvory. Zde je vidět, že i k hotovým a koupeným částem nábytku se dá „dotvořit“ něco pěkného.

10.02.2013

Štítky:

Psací stůl

zobrazit galerii

 

 

Psací stůl do pánského pokoje na první pohled vzbuzuje důvěru masivními plochami z dýhovaných desek, opatřených nákližky a příjemnou světle ořechovou barvou. Jemné úchytky na velkých praktických zásuvkách dávají celému nábytku „šmrnc“.

09.02.2013

Štítky:

Konferenční stolek z masivu

zobrazit galerii

 

 

Konferenční stolek z přírodního masivního dubu má vyvážené proporce a je na první pohled praktický. U přírodního dubu opatřeného tvrdými oleji vynikne krásná barva a struktura dřeva.

08.02.2013

Štítky:

Jídelní stůl z masivu

zobrazit galerii

 

 

Detail jednoduchého, ale poctivého jídelního stolu z masivního dubu desku má zdobenou jemným frézováním, které vyvolává příjemné vzpomínky na stoly našich babiček. 

08.02.2013

Štítky:

Netradiční eurookno

zobrazit galerii

 

Dle původních oken jsme vyrobili nová okna typu euro. Složitější byly oblouky a nejpůsobivější je přesná kopie členění největšího okna v přízemí. Dřevěná okna v barvě slonové kosti jsou součástí jedné z českobudějovických škol.

06.02.2013

Štítky:
  • nejsou přiřazeny žádné štítky

Replika secesního okna

zobrazit galerii

 

 

Oválné okno v pěkném secesním domě v Týně nad Vltavou čekalo s výměnou na nás. Majitel postupně vyměnil všechna hranatá okna za typ euro, oválné podle starého kovového rámu nikdo nechtěl dělat. Vyrobili jsme jej hodně masivní, abychom mohli u izolačního dvojskla dosáhnout co nejlepších parametrů. To se nám podařilo a replika splňuje to co od dnešního okna požadujeme a je esteticky věrnou kopií.

05.02.2013

Štítky:

Okno s malým okénkem

zobrazit galerii

 

Téměř přesná kopie okna z počátku 19. století, včetně malého otevíracího větracího okénka. Tento typ oken s tzv. vídeňskou špaletou kdy je vnější okno otevíráno ven, vnitřní dovnitř, byl v minulosti často používán.  Izolaci tvoří prostor mezi okny na hloubku zdi. Vnější křídla většinou téměř lícují s fasádou a tak jsou okna od povětrnostních vlivů hodně namáhána. Tak tomu bylo i zde na tomto domě v centru Českých Budějovic, který je navíc orientován jihozápadně. I po letech okna vypadají dobře a fungují také tak.

 

05.02.2013

Štítky:

Hi-fi nábytek

zobrazit galerii

 

 

Hifi nábytek z třešňové dýhy na nerezových nohách byl přesně na míru a na přání náročného zákazníka. Spolu s ním je vidět část skříňky se zásuvkami na cd. 

21.01.2013

Štítky:

Předsíňová stěna

zobrazit galerii

 

 

Předsíňová stěna s botníkem z ořechové dýhy je celá zavěšená, „aby se pod ní vešli pantofle a dalo se tam vytřít“, tak znělo zadání. Ořechová dýha má překrásnou kresbu a teplou barvu. Poměrně úzký prostor rozšiřuje zrcadlo. Otáčecí věšák jsou nejenom praktické, ale i krásné.

21.01.2013

Štítky:

Sestava skříněk z ořechového lamina

zobrazit galerii

 

Investor měl plánky, neměl však dodavatele. Společně jsme vybrali pěkné ořechové lamino, ve skleníku jsou police osvětlené led diodami. Police bez složitých úhelníků tvoří čistou linii.

Stěna je ještě doplněna stolkem pod televizi, ve kterém budou umístěny všechny audiovizuální přístroje, kterých má pan domácí několik. Šňůry jsou protaženy průchodkami a za stolkem propojeny tak, aby nerušily. Dvojité horní desky dávají pocit solidnosti a masivnosti.

20.01.2013

Štítky:

Svícny pro kostel

zobrazit galerii

 

Za nejkrásnější českobudějovický kostel považuji klášterní kostel P. Marie na Piaristickém náměstí. Když mne oslovili, zda bychom v dílně nezarámovali originální plochý skleněný křížek, vůbec jsem neváhal. Později se objednávka rozšířila ještě o dva svícny. Ty manželka navrhla tak, aby oba materiály - dřevo wenge a zbarvené sklo - k sobě ladily. Skleněné koule ke svícnům vyrobili v nedaleké sklářské huti u Hluboké nad Vltavou. Křížek i oba svícny slouží hlavně při studentských bohoslužbách a setkáních. Ve světle svící sklo nádherně ožívá a ušlechtilé dřevo se sklem kontrastuje. Použité materiály jsou pro studenty mnohem „přátelštější“ než chladné a pompézní zlato, a proto jsme rádi, že je často používají, a že se jim líbí.

20.01.2013

Štítky:

Skříň v kostele Svaté Rodiny

zobrazit galerii

 

 

V současné době probíhá obnova kostela Sv. Rodiny na Senovážném náměstí. Tento kostel spolu s ostatními budovami dnešního Biskupského gymnázia tvořil českobudějovický sirotčinec. Za minulého režimu byl kostel zabaven, vyklizen a byly zde regály archivu až do stropu. Obnovy sakrálního prostoru se ujal jeden z našich nejlepších architektů pan ing. arch. Josef Pleskot.

 

Při obnově tohoto prostoru jsem byl osloven spirituálem gymnázia s nabídkou na výrobu skříně do sakristie, která bude sloužit jako úložný prostor na roucha, knihy, svíce apod. Součástí skříně je i malý stolek.

 

Návrh jsme společně připravili s Růženou Kratochvílovou, která uhladila mé technické řešení a vdechla skříni konečnou krásnou podobu.

 

Materiálem byla smrková spárovka upravená na bílo vosky a oleji Osmo®.

 

Řekněte, kdo by nechtěl v tak vybrané společnosti spolupracovat.

20.01.2013

Štítky:

Dobové dveře

zobrazit galerii

 

Jeden osvícený investor opravuje byty v činžovním domě tak, že je dává do původního stavu. A nedělá to navíc pro sebe, ale pro nájemníky, sám bydlí jinde.

 

Poblíž centra Českých Budějovic jsme vyráběli dvoje jednokřídlové dveře včetně zárubní a dvoje dvoukřídlové, také se zárubněmi. Ostatní, celkem ještě čtyři komplety (dvoukřídlové dveře a zárubně) prošli repasí a celkovou opravou.

 

Nové dveře i zárubně jsme vyráběli ze smrku, lišty kvůli snadnějšímu frézování z borovice.

 

Při těchto zakázkách je největší umění poskládat frézy tak, aby ozdobné frézování bylo jako v roce 1910. Jsem rád, že se nám to podařilo a nové i staré jsou k nerozeznání. Samostatnou kapitolou je repase kování, tedy zámků i klik.

 

Nátěry provedla kompletně v celém bytě odborná firma.

 

Protože nájemník s panem domácím bouchli šampaňské, tak se nám to asi povedlo.

20.01.2013

Štítky:

Obývací a dětský pokoj

zobrazit galerii

 

 

V loňském roce jsme s manželkou Růženou Kratochvílovou navrhovali dětský a obývací pokoj pro rodinný domek v Nemanicích. Manželé mají dvě děti, dívku a mladšího chlapce.

 

Zatímco slečna si nejraději v koutku čte, chlapec miluje baseball, modely a zbraně. Učit se musí spolu, dále ale mají relativní soukromí. V obývacím pokoji jsme museli řešit problém kam s velikou knihovnou (není na obrázku), potřeby všech členů domácnosti a výzvu investora na nové pojetí a využití pokojů. Měl jsem s tím těžkou hlavu a mnoho nového mne v poměrně malých prostorách nenapadalo. Jinak tomu bylo u mojí manželky. Hýřila nápady a investory nadchla. Výsledky můžete posoudit sami.

 

V obývacím pokoji jsme použili bukové spárovky různých tlouštěk a upravili je matnými oleji Osmo. Původní prkenná podlaha zůstala zachována.

 

Dále jsme museli upravit elektroinstalaci, šachtu na kabely za televizi a samozřejmě se malovalo. Dětský pokoj je v kombinaci různých desek z lamina. Potom již zbývalo nalepit v dětském pokoji tapetu, pověsit na nové tyče záclony a bylo hotovo. Na závěr manželka pověsila obrazy, které do tohoto interiéru namalovala.

 

Hotovo ale nebylo, po roce jsme dodělávali nové stolky, se starými to už nemohli vydržet. Stolky jsou pod sebe zasouvací a tím i praktické, v malém prostoru zbytečně místo nezabírají.

 

Kombinace skla a masivního buku je elegantní ale i praktická.

20.01.2013

Štítky:

Špaletová okna

zobrazit galerii

 

Repliky zhotovené přesně podle původních rozměrů v jedné vesnici u Římova.  Změnou bylo zasklení izolačním dvojsklem do vnějších rámů a pečlivé osazení a utěsnění dřevěné špalety. Zde bývá největší problém v promrzání a netěsnosti. Použitá světlá lazura oživila starý barokní domek  a mladí manželé, kteří sem utekli před ruchem města byli spokojeni, a my též.

05.01.2013

Štítky:
Seznam všech štítků: dveře, EURO dveře, EURO okna, knihovna, kostel, kuchyně, lavice, moderní interiéry, okna, okna špaletová, postel, repliky dveří, repliky oken, restaurování, skříň, starožitný nábytek, stůl, umělecké předměty, věšáková stěna, vnitřní dveře